ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Aktuality Developerské firmy kvůli koronaviru umožní svým zaměstnancům práci z domova

Developerské firmy kvůli koronaviru umožní svým zaměstnancům práci z domova

Developerské firmy kvůli koronaviru umožní svým zaměstnancům práci z domova
11. 3. 2020 / Autor: Lucie Kratochvílová, zdroj: ČTK

Developerské firmy umožní svým zaměstnancům podle možností práci z domova, pokud o to kvůli opatřením proti šíření nového koronaviru požádají. Počítají i s jinými možnostmi. Například Trigema vytvoří pro děti, kterým ode dneška do odvolání odpadne výuka ve školách, provizorní hernu. Sázková společnost Sazka očekává, že od středy bude z domova pracovat až polovina jejích zaměstnanců.

"Zaměstnancům, kteří musí z důvodu uzavření škol pečovat o své děti, nabízíme možnost umístit je do našich prostor Czech Photo Centre v Nových Butovicích. Galerie je od naší centrály vzdálena jen několik stovek metrů. Zde pro děti vytvoříme provizorní hernu. Program a stravování bude zajištěno na náklady společnosti," uvedl mluvčí Trigemy Radek Polák. 

"Samozřejmě, že vycházíme vstříc v podobě práce home office," podotkl mluvčí společnosti Finep David Jirušek.

V Česku je zatím 61 potvrzených případů nákazy. Koronavirus se šíří od loňského prosince z Číny. Český stát kvůli koronaviru v úterý od 18:00 zakázal akce nad 100 účastníků a ode dneška zrušil výuku na všech školách v Česku s výjimkou mateřských škol. 

Generální ředitel Ekospolu Evžen Korec považuje tato opatření za velmi rozumný krok. "Jde o jediné možné opatření, které může zabránit tomu, aby tu vznikla epidemie podobného rozsahu jako v severní Itálii. Pokud některému našemu zaměstnanci v souvislosti s tímto nařízením vzniknou jakékoliv komplikace, budeme je řešit individuálně a pokusíme se mu vyjít vstříc. Žádné systémové opatření v tuto chvíli neplánujeme," sdělil Korec.

Hledáte si bydlení? Podívejte se na přehled developerských projektů ZDE.

Diskuze

Partneři

Zajímá vás architektura?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2020 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu