ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Aktuality Diskuze: Pomůže v bytové nouzi síť kontaktních center pro bydlení?

Diskuze: Pomůže v bytové nouzi síť kontaktních center pro bydlení?

Diskuze: Pomůže v bytové nouzi síť kontaktních center pro bydlení?
10. 3. 2020 / Autor: Lucie Kratochvílová, zdroj: ČTK

Pražané v bytové nouzi budou moci přijít do nových center, kde jim úředníci pomohou s řešením. Pražští radní dnes schválili vytvoření sítě těchto kontaktních center. Pilotní projekt se uskuteční v pěti městských částech a potrvá do roku 2022. Město na projekt získalo 42,5 milionu korun z evropských fondů.

"Pražané v bytové nouzi budou moci přijít na úřad. Ten jim bude schopen nabídnout efektivní řešení, a to buď nějaké právní poradenství a základní dávkové poradenství, nebo nabídnout pronájem městského bytu," řekl Zábranský.

Na spolupráci se magistrát domluvil s pěticí městských částí. Mezi nimi jsou Praha 1, 3, 7, 10 a 22. "Práce kontaktních míst bude koordinována magistrátem, těžiště však bude na městských částech," řekl Zábranský. Centra mají ulevit také přetíženým úředníkům. Vedení města chce jednat i s dalšími radnicemi, aby ne jejich území centrum vzniklo.

Své pracoviště bude mít rovněž magistrát. V něm se zaměstnanci postarají o lidi z městských částí, které centrum nemají.

Město chce také sjednotit pravidla poskytování městských bytů. Zabrání to například tomu, že žadatel o byt uspěl u městské části i magistrátu. Jednotlivé radnice i magistrát mají odlišná pravidla a to situaci komplikuje. Různé jsou i lhůty, po které musí žadatel o byt žít v té které městské části. Nejčastější je to pět let, ale neplatí to všude. Založit chce město navíc krizový a garanční fond. Někteří obyvatelé sice mají peníze na nájem, ale nemohou si dovolit zaplatit jednorázovou kauci, kterou vyžaduje majitel bytu. S tím by město pomohlo a poskytlo půjčku, kterou bude žadatel splácet.

Psali jsme také:

Novomanželské půjčky na bydlení Slováky nezaujaly, podmínky se změní

Slovensko se vrátilo k možnosti poskytnutí novomanželských půjček

Zájem o půjčky na bydlení mladým loni klesl

Diskuze

Partneři

Zajímá vás architektura?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2020 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu