ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Aktuality Dostupnost bydlení vnímají nejhůře obyvatelé Královéhradeckého kraje

Dostupnost bydlení vnímají nejhůře obyvatelé Královéhradeckého kraje

Dostupnost bydlení vnímají nejhůře obyvatelé Královéhradeckého kraje
21. 2. 2020 / Autor: Lucie Kratochvílová, zdroj: ČTK
#bydlení #byt #čtk
další
skrýt

Dostupnost bydlení vnímají nejhůře obyvatelé Královéhradeckého kraje. Podle nabídky ji jako špatnou hodnotí 71 procent, podle ceny 76 procent. V průměru za Českou republiku ji podle nabídky vnímá negativně 43 procent lidí, podle ceny 58 procent lidí. Vyplývá to z průzkumu stavební spořitelny a hypoteční banky Wüstenrot.

Podle nabídky se za Královéhradeckým krajem umístil Liberecký kraj, kde ji za špatnou považovalo 57 procent lidí. Následovaly Zlínský (53 procent) a Plzeňský kraj (48 procent). Nejméně to bylo na Vysočině s 23 procenty.

Z hlediska ceny těsně za Královéhradeckem následují Praha a Středočeský kraj, kde bydlení označilo za špatně dostupné 75 procent lidí. Následovaly Karlovarský (73 procent) a Jihomoravský kraj (71 procent). Nejmenší podíl nespokojených lidí byl stejně jako v případě nabídky na Vysočině (31 procent).

Podle údajů společnosti Deloitte ceny prodaných bytů na konci pololetí loňského roku stouply v průměru o desetinu. A to na 60.700 korun za metr čtvereční. Za poslední čtyři roky se ceny zvýšily téměř o polovinu. 

Nejdražší byty jsou stále v Praze (84.200 korun). Hradec Králové je čtvrtou nejdražší lokalitou (42.700 korun). Za nejnižší cenu si pořídíte byt v Ústí nad Labem, kde se dá metr čtvereční pořídit v průměru za 17.000 korun. 

Přečtěte si také:

Zájem o půjčky na bydlení mladým loni klesl

Růst cen domů a bytů v ČR zpomalil, v EU je ale šestý nejvyšší

Diskuze

Partneři

Zajímá vás architektura?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2020 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl