ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Aktuality Fond bydlení kvůli koronaviru sníží splátky nebo je odloží

Fond bydlení kvůli koronaviru sníží splátky nebo je odloží

Fond bydlení kvůli koronaviru sníží splátky nebo je odloží
26. 3. 2020 / Autor: Lucie Kratochvílová, zdroj: ČTK
#fond bydlení #splátky #čtk
další
skrýt

Státní fond rozvoje bydlení (SFRB) poskytne odklad splácení nebo snížení splátek zvýhodněních úvěrů všem, kteří se kvůli nouzovému stavu dostali do tíživé finanční situace. Sdělila to mluvčí fondu Karolína Smetanová. Podle ní půjde hlavně o půjčky na bydlení pro mladé lidi.

"Opatření se týká všech programů. Žadatel musí na vyzvání doložit doklady o tom, že se do této tíživé situace dostal vlivem současných opatření. Žádosti budeme posuzovat individuálně. Předpokládáme, že se to bude týkat především fyzických osob, hlavně v programu půjček na bydlení pro mladé lidi," řekla Smetanová.

Průměrný měsíční objem žádostí o půjčky na bydlení pro mladé lidi loni meziročně klesl zhruba na čtvrtinu. Předloni byl 148 milionů korun a loni tento počet kleskl na 41 milionů. Program je určen hlavně pro menší města a venkov. Analytici ale dlouhodobě upozorňují, že program je nekoncepční a zatížený byrokracií. 

Státní fond rozvoje bydlení shromažďuje peníze určené na podporu bydlení. Hospodaří s vlastními penězi a rozděluje i příspěvky z příslušných fondů Evropské unie. Jeho cílem je podporovat soukromé a obecní investice do výstavby, oprav a modernizace bytů. Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) navrhuje zvýšit výdaje fondu na letošní rok o 1,1 miliardy korun na 4,12 miliardy. Jedná se o peníze z loňského roku, které v fondu zůstaly. Příjmy mají zůstat 1,24 miliardy korun. Dodatečné peníze budou použity pro program - Výstavba pro obce. Ten vláda schválila v loňském roce. 

Na pořízení sociálních bytů má jít z dodatečných peněz 650 milionů korun, dalších 350 milionů korun je určeno pro úvěrovou část programu na pořízení dostupných bytů. Zbylých 100 milionů korun má být vynaloženo na regeneraci veřejných prostranství na sídlištích.

Psali jsme také:

Zájem o půjčky na bydlení mladým loni klesl

Radní Prahy 1 odloží podnikatelům nájem za nebytové prostory

Čtěte na TVarchitect.com:

Fond bydlení kvůli koronaviru sníží či odloží splátky

Diskuze

Partneři

Zajímá vás architektura?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2020 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu