ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Aktuality Lidé budou v rámci festivalu Shared Cities diskutovat o životě ve městě

Lidé budou v rámci festivalu Shared Cities diskutovat o životě ve městě

Lidé budou v rámci festivalu Shared Cities diskutovat o životě ve městě
2. 10. 2019 / Autor: Lucie Kratochvílová, zdroj: ČTK
#festival #shared cities #čtk
další
skrýt

Návrhy řešení, jak dělat život ve městech lepší, představí v Praze čeští i zahraniční urbanisté, kurátoři a teoretici architektury v rámci festivalu Shared Cities. 

Hlavním tématem bude sdílení coby fenomén posledních let a způsoby, jak ho využít k vytvoření příjemného městského prostředí. Cílem festivalu je inspirovat veřejnost a přimět ji diskutovat o každodenním životě ve městě. Festival se uskuteční 2. a 3. října a je určen odborníkům i laikům všech generací.

Festival vzešel z kulturního projektu Shared Cities Creative Momentum, ve kterém se čtyři roky zástupci šesti středoevropských zemí zabývali otázkou, jak komunikovat o městském plánování, designu a dalších tématech netradičními způsoby. Uspořádali od roku 2016 přes 300 akcí. Výsledky své práce představí v rámci festivalového programu.

Akce začne dnes večer v Divadle Archa premiérou představení Virtual Ritual. Diváky zavede do prostředí online videoher, kdy dění ve virtuálních i fyzických městech budou komentovat architekt Osamu Okamura, youtuber Atlet a fotografka Adéla Vosičková. Představení je podle jeho autora Jana Mocka vhodné nejen pro mladé, kteří se v online světě hravě orientují, ale i pro starší generaci, které fungování virtuálního prostředí osvětlí.

Hlavní programu se uskuteční v Centru architektury a městského plánování (CAMP) u Karlova náměstí ve čtvrtek. Diskutovat se bude nad tématy, jak využít sběr dat nebo jak pracovat s veřejným prostorem.

Diskuze

Partneři

Zajímá vás architektura?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2020 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu