ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Aktuality Luxusní rezidence Elona Muska za 4,5 milionu dolarů

Luxusní rezidence Elona Muska za 4,5 milionu dolarů

Luxusní rezidence Elona Muska za 4,5 milionu dolarů
28. 4. 2020 / Autor: Lucie Kratochvílová. Elon Musk prodává za 4,5 milionu dolarů svůj luxusní dům. Foto: bydleni12.cz

Miliardář a spoluzakladatel společností Tesla a SpaceX se rozhodl prodat své dosavadní bydlení. Moderní sídlo se čtyřmi ložnicemi se nachází v kalifornském Brentwoodu a zájemci si ho mohou pořídit za necelých 4,5 milionu dolarů. Pojďte se podívat, jak taková rezidence vypadá.

Celý dům má bumerangový tvar kombinovaný s hranatými útvary, na první pohled připomíná vesmírnou loď, která je Muskovi blízká. Zároveň ale vyniká elegancí, vzdušností a dominují mu obrovská okna, která se rozkládají od podlahy až ke stropu. Obytná plocha má rozlohu 279 m². Kromě obývacího pokoje, kuchyně a dalších místností patří k jeho zařízení čtyři ložnice a čtyři koupelny.

V interiéru obývacího pokoje vyniká krb, který je obložen kameny. Kuchyň je plně vybavena úspornými a špičkovými spotřebiči. Za domem je dvůr s bazénem se slanou vodou a u něho je také vířivka. O soukromí je v domě postaráno. Z hlavní ulice nejde do domu téměř vidět. Naopak, z domu uvidíte na celé Los Angeles.

Určitě vás nepřekvapí, že Musk vybavil své sídlo high-tech doplňky a funkcemi. V domě je důmyslně vyřešený bezpečnostní systémem, audiosystém a automatizovaná obsluha stínících prvků. To vše lze ovládat na dálku prostřednictvím mobilního telefonu.

Dům je nyní na prodej za téměř 4,5 milionu dolarů, což dělá v přepočtu milionu korun. Musk koupil nemovitost za 3,69 milionu dolarů (84 milionů korun), což mu po několika letech zajistilo hezké zhodnocení.

Podívejte se na další bydlení slavných:

Jak bydlel Stephen Hawking?

Exkluzivně: Jak bydlí Andrea Verešová?

Nakoukněte ke Koukalovým! TVbydleni.cz byla u jejich stěhování

Videodeníček nového bytu Terezy Brodské

Diskuze

Partneři

Zajímá vás architektura?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2020 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu