ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Aktuality Máte psa bez čipu? Hrozí vám pokuta až 20.000 korun

Máte psa bez čipu? Hrozí vám pokuta až 20.000 korun

Máte psa bez čipu? Hrozí vám pokuta až 20.000 korun
24. 9. 2019
#čip #pes #tvbydlení.cz
další
skrýt

Vlastníte psa bez čipu? Pozor, hrozí vám pokuta až 20.000 Kč! Od 1. ledna 2020 začne platit nový zákon, který všem chovatelům psů přikazuje nechat své zvířecí miláčky očipovat.

Co se stane, pokud příkaz nedodržíte?

Očipování je pro všechny psy povinné a to bez rozdílu rasy nebo věku. Kontrolu označení psa čipem provádí Městská policie jako orgán obce tak, že strážník průvodce psa vyzve ke kontrole, kterou provede elektronickou čtečkou. V případě, že bude zjištěno, že pes není očipován, může být chovateli uložena pokuta až 20.000 Kč.

Povinné čipování psů s sebou přináší několik velkých výhod. Odcizený nebo ztracený pes má mnohem větší šanci, že se vrátí do rukou svého majitele. Čipy pomohou i v boji proti takzvaným množírnám. Policisté i veterinární kontrola snadno zjistí komu feny v množírně patří.

A co vy, jste pro povinné čipování psů?

Diskuze

Partneři

Zajímá vás architektura?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2020 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu