ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Aktuality Nezapomeňte na povinný čip pro psa. Hrozí pokuta až 20 tisíc

Nezapomeňte na povinný čip pro psa. Hrozí pokuta až 20 tisíc

Nezapomeňte na povinný čip pro psa. Hrozí pokuta až 20 tisíc
1. 1. 2020 / Autor: Lucie Kratochvílová
#čip #pes #tvbydleni.cz
další
skrýt

Majitelům psů přibude od letošního roku 2020 nová povinnost. V platnost vejde novela veterinárního zákona, která stanoví, že každý pes musí být očipován. Za nedodržení bude hrozit pokuta až 20 tisíc korun.

Co se stane, pokud příkaz nedodržíte?

Očipování je pro všechny psy povinné a to bez rozdílu rasy nebo věku. Kontrolu označení psa čipem provádí Městská policie jako orgán obce tak, že strážník průvodce psa vyzve ke kontrole, kterou provede elektronickou čtečkou. V případě, že bude zjištěno, že pes není očipován, může být chovateli uložena pokuta až 20.000 Kč.

Povinné čipování psů s sebou přináší několik velkých výhod. Odcizený nebo ztracený pes má mnohem větší šanci, že se vrátí do rukou svého majitele. Čipy pomohou i v boji proti takzvaným množírnám. Policisté i veterinární kontrola snadno zjistí komu feny v množírně patří.

A co vy, jste pro povinné čipování psů?

Diskuze

Partneři

Zajímá vás architektura?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2020 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu