ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Aktuality Nové vybavení domácnosti si v od roku 2017 pořídilo 63 % Čechů

Nové vybavení domácnosti si v od roku 2017 pořídilo 63 % Čechů

Nové vybavení domácnosti si v od roku 2017 pořídilo 63 % Čechů
11. 11. 2019 / Autor: Lucie Kratochvílová, zdroj: ČTK
#domácnost #vybavení #čtk
další
skrýt

Nové vybavení domácnosti, jako například nábytek, pračku nebo televizi, si v posledních třech letech pořídilo 63 procent Čechů. V průměru za něj utratili téměř 50.000 korun. Každý desátý si na to vzal půjčku. Vyplývá to z výsledků průzkumu společnosti Profi Credit Czech.

Z průzkumu vyplynulo, že většina Čechů je spokojena se svým bydlením. Osm procent ho hodnotí negativně, neutrálně se vyjádřilo 12 procent obyvatel. "Spokojenost logicky roste s příjmem domácnosti. Výrazně spokojenější jsou obyvatelé rodinných domů a ti, kteří bydlí ve vlastní nemovitosti," uvedl generální ředitel Profi Credit Pavel Klema.

V příštích dvou letech se chce stěhovat desetina dotázaných, dalších 12 procent o tom uvažuje. Naopak dvě třetiny respondentů to nezvažují. "Od vysoké spokojenosti Čechů se svým bydlením se odvíjejí jejich momentální úvahy o stěhování do nového. Uvažuje o něm výrazná menšina," doplnil Klema.

Se změnou bydliště má zkušenost devět z deseti dotázaných. Třetina dotázaných se stěhovala třikrát a více. O stěhování častěji uvažují lidé žijící v bytech, těch je téměř 30 procent. V rodinných domech jich je zhruba desetina.

Hledáte nové bydlení? Podívejte se na aktuální přehled developerských projektů ZDE.

Diskuze

Partneři

Zajímá vás architektura?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2020 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu