ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Aktuality Obce by mohly snáz dosáhnout na nepotřebné státní reality

Obce by mohly snáz dosáhnout na nepotřebné státní reality

Obce by mohly snáz dosáhnout na nepotřebné státní reality
12. 6. 2019
#nemovitost #pozemek #čtk
další
skrýt

Obce by mohly snáz dosáhnout na státní nemovitosti, pro něž stát nemá využití a chce se jich zbavit. Obcím, v nichž se tyto domy nebo pozemky nacházejí, by je ze zákona nabízel přednostně. Předpokládá to majetková novela, kterou předložil Sněmovně poslanec ČSSD Petr Dolínek. Pokud má nyní obec o nepotřebný státní majetek zájem, musí se o něj ucházet v soutěži se soukromými zájemci.

"Obce by v řadě případů měly pro nemovitosti využití ve veřejném zájmu. Musí ale s veřejnými prostředky nakládat s péčí řádného hospodáře, což jim znemožňuje konkurovat cenám, které v dražbě nabídnou soukromé subjekty," zdůvodnil Dolínek předlohu. Novela by navíc státu nebránila v tom, aby obci stanovil v převodní smlouvě podmínku, že bude nemovitost využívat třeba pro školství, zdravotnictví nebo pro sociální účely.

Soukromým zájemcům by stát nabízel nepotřebnou nemovitost ke koupi nebo k nájmu v soutěži až potom, co by o ni obec neprojevila zájem.

Zdroj: ČTK

Diskuze

Partneři

Zajímá vás architektura?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2020 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu