ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Inspirace Téma Ocenění Stavba roku 2019: ekologie a nadprůměrný komfort

Ocenění Stavba roku 2019: ekologie a nadprůměrný komfort

Ocenění Stavba roku 2019: ekologie a nadprůměrný komfort
5. 2. 2020 / Autor: Bc. Lenka Barešová, Foto: Heatflow

Projekt pasivních vilových domků nedaleko Prahy příjemně překvapuje svým důmyslným zpracováním a především promyšlenou technickou vybaveností. Nadprůměrný komfort a dobrou kvalitu života v těchto vilách zajišťuje mimo jiné celoplošný systém vytápění. Z 16ti domů projektu Black Roofs zbývá k prodeji pouze jeden, což dokazuje, že poptávka po “smart” a “eko” řešení roste.

Ekologické bydlení

Takzvané “ekologické bydlení” je aktuálním trendem ve světě nemovitostí. Black Roofs ve Vysokém Újezdě na Berounsku odpovídá na současné enviromentální otázky ve stavebnictví velice přesvědčivě. Domy mají průkaz energetické náročnosti A a jednou z jejich hlavních předností je celoplošné vytápění.

Topení bez údržby

Celoplošný systém vytápění HeatFlow díky velikosti své topné plochy efektivně nahřívá roznášecí a nášlapnou vrstvu podlahy. Systém topí ve velice krátkých topných intervalech, takže nedochází k přetápění a uživatel má vždy ideální teplotu jak na podlaze, tak ve vzduchu. Technologie HeatFlow je instalována pod roznášecí vrstvu a neobsahuje žádné komponenty náchylné na poškození. Znamená to, že je zcela bezporuchová a bezúdržbová a její životnost je delší, než životnost samotné podlahy. Možnost napojení technologie na smart home a fotovoltaiku je jednou z mnoha výhod.

Podívejte se také:

Jaké vytápění zvolit pro novostavbu?

Podlahové topení: vyhněte se problémům při realizaci

Komfort a úspory: inteligentní domácnost není jen o ovládání z telefonu!

Nástupce tepelných čerpadel? Porovnání tepelných čerpadel a celoplošných topných fólií!

Diskuze

Spolupracujeme

Zajímá vás architektura?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu