ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Aktuality Plzeň začne po osmi letech zvyšovat nájemné v městských bytech

Plzeň začne po osmi letech zvyšovat nájemné v městských bytech

Plzeň začne po osmi letech zvyšovat nájemné v městských bytech
19. 12. 2019 / Autor: Romana Landová, ČTK. Zdražování se netýká bytů pro seniory. Foto: Pixabay.com
#nájem #byt #plzeň
další
skrýt

Plzeň nezdražovala nájemné od roku 2012. Důvodem vyšších cen za bydlení jsou zvyšující se náklady při opravách bytů a navýšení cen nemovitostí. Zdražování se netýká smluv na dobu neurčitou či bytů pro seniory.

Každoročně cena stoupne od 1. března o inflaci předchozího roku plus tři procentní body, maximálně o šest procent ročně. Naposledy Plzeň zdražovala nájemné v roce 2012. „Za posledních osm let jsme cenu nájemného v městských bytech nezvýšili. Ceny našeho městského nájemného jsou zhruba na polovině komerčního nájemného," řekl radní odpovědný za ekonomiku a bytovou politiku města David Šlouf.

Město musí nájemné zvednout kvůli dražším stavebním pracím při opravách bytů a kvůli razantnímu navýšení cen nemovitostí. První změna nájemného bude k 1. březnu 2020, v dalších letech vždy k začátku měsíce března. Za standardní byty dosud platí lidé v Plzni měsíčně za metr čtvereční 82,10 koruny, cena metru čtverečního plochy u bytu se sníženou kvalitou je zatím 73,89 koruny za měsíc.

Nadstandartní větší byty

Zvýšení nájemného se bude týkat nově uzavíraných smluv i smluv uzavřených na dobu určitou. Zvyšování nájemného se nevztahuje na byty s nájemní smlouvou na dobu neurčitou, bytů zvláštního určení, bytů pro seniory a na byty vystavěné za použití státních dotací. U nich je jiný výpočet nájmu.

Kromě standardních bytů nabízí město také nadstandardní větší byty, které potřebují zásadnější rekonstrukci. Vizualizace si zájemci budou moci prohlédnout na internetu a posléze s městem sepsat smlouvu o smlouvě budoucí. Na své náklady si pak mohou byt zrekonstruovat dle svého uvážení a vkusu. U takto zrekonstruovaných bytů bude měsíční nájemné činit 120 korun za měsíc.   

Psali jsme také:

Velké byty, o které nebyl zájem, Plzeň přestavěla na menší

Nájemné v Praze stále roste. Za 5 let se zvýšilo téměř o polovinu!

V Českých Budějovicích se bude zdražovat nájem bytů o 60 až 70%

Diskuze

Partneři

Zajímá vás architektura?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2020 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu