ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Aktuality Poplatek z pobytu městu Plzeň od ledna odvede každý, kdo ubytuje někoho na dobu kratší než 60 dnů

Poplatek z pobytu městu Plzeň od ledna odvede každý, kdo ubytuje někoho na dobu kratší než 60 dnů

Poplatek z pobytu městu Plzeň od ledna odvede každý, kdo ubytuje někoho na dobu kratší než 60 dnů
9. 1. 2020 / Autor: Lucie Kratochvílová

Plzeň zavedla od 1. ledna nový poplatek z pobytu. Nově zavedený poplatek z pobytu bude muset městu odvést každý, kdo na území krajské metropole poskytne někomu pobyt v délce do 60 dnů, a to bez ohledu na místo a účel pobytu. Město Plzeň tím nahradilo stávající poplatek z ubytovací kapacity a poplatek za lázeňský a rekreační pobyt. 

Poplatek se tak týká i úplatných pobytů v bytech, chatách, chalupách či ateliérech. Zisk z poplatku z pobytu chce město využít na rozvoj cestovního ruchu.

"Plátcem poplatku bude ten, kdo poskytuje pobyt za úplatu. Ten má také povinnost poplatek od ubytovaného vybrat. Ubytovaným je fyzická osoba, která nemá na území města trvalý pobyt,“ vysvětlila Taťána Vítová, vedoucí Odboru účtování a daní Magistrátu města Plzně.

Sazba poplatku je vyhláškou stanovena ve výši 21 korun za každý započatý den a osobu. Správcem poplatku bude Magistrát města Plzně.

Osoba poskytující úplatný krátkodobý pobyt musí podat oznámení správci poplatku na speciálním formuláři. To se týká i těch, kteří už ubytování za úplatu poskytují. Vyplněný formulář musí odevzdat správci nejpozději do 31. ledna 2020. Při nesplnění této ohlašovací povinnosti, hrozí až půlmilionová pokuta. 

Osoba poskytující ubytování je navíc povinna vést evidenční knihu v písemné či elektronické podobě. Poplatek se netýká dětí a handicapovaných.

Diskuze

Partneři

Zajímá vás architektura?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2020 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu