ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Aktuality Při pořizování mobilního domu buďte dostatečně informovaní

Při pořizování mobilního domu buďte dostatečně informovaní

Při pořizování mobilního domu buďte dostatečně informovaní
20. 8. 2019

Móda mobilního bydlení začala v průběhu 20. století v USA, do Česka se tento trend dostal až v posledních pár letech. Zprvu se jednalo o obyčejné karavany s jedním pokojem, postupem času se jejich velikost začala zvětšovat do podoby, v jaké je známe dnes.

Mobilní domy lze rozdělit na dva druhy. Prvním typem jsou klasické obytné přívěsy či karavany, které mají vlastní nápravu, aby se daly snadno připevnit za automobil a odvézt na jiné místo. Druhý typ představuje spíše menší domy bez kol, které je nutné na pozemek dovézt na nákladním voze a umístit pomocí jeřábu. Ačkoliv tento typ není považovaný za klasický mobilní dům, je vhodnější než dům na kolečkách.

Dále rozlišujeme sezónní a celoroční mobilní domy. Sezónní mobilní domy jsou, jak už název napovídá, určeny především pro rekreaci v teplém počasí, jelikož nemají zateplovací systém. Tento typ je proto vhodný hlavně pro lidi, kteří v létě rádi pobývají v přírodě. Celoroční typ mobilního domu už dostatečně zateplen je, zpravidla jej nelze od klasické dřevostavby či zděných domů rozeznat.

Dostatečně se informujte

Pokud si chcete pořídit mobilní dům, připravte si dostatečnou sumu peněz. Průměrná cena nového mobilního domu je v rozmezí od 70 tisíc až do 350 tisíc korun v závislosti na jeho velikosti, vybavení a dalších vlastnostech. Pokud si budete chtít nechat mobilní dům upravit, celková cena se může vyšplhat až k milionu. Firmy však zpravidla poskytují splátkový kalendář, takže se vašeho snu v případě nedostatku financí nemusíte hned vzdát.

Dávejte si však pozor na to, u jaké firmy mobilní dům kupujete. Pokud si jej chcete pořídit k trvalému bydlení, svěřte se do péče skutečných odborníků v oboru. Jednou z indicií, podle které poznáte kvalitního obchodníka, je délka jeho působení na trhu. Dalším plusem je vícero poboček na trhu.

Při koupi se rovněž informujte, zda je součástí ceny doprava na místo určení a usazení mobilního domu. Na trhu se totiž najdou firmy, které vám zaplatí pouze dopravu a zbytek práce poskytují za další poplatek. Aby bylo možné v mobilním domě dlouhodobě žít, nezapomeňte na navedení na inženýrské sítě. Potřebné rozvody si totiž budete zařizovat sami.

Diskuze

Partneři

Zajímá vás architektura?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2020 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu