ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Aktuality Přírodní styl bydlení: Když domu vládne dřevo a zeleň!

Přírodní styl bydlení: Když domu vládne dřevo a zeleň!

Přírodní styl bydlení: Když domu vládne dřevo a zeleň!
9. 2. 2019

Přírodní styl, neboli Eko styl, se vyznačuje úctou a zodpovědností k přírodě a dbá na zařízení bytu s ohledem na životní prostředí. Můžeme se tedy čím dál častěji setkat s rozmachem tohoto stylu. Ten se nepromítne pouze v tzv. šetrných domech, ale i v interiérech. Eko styl bydlení totiž dbá na zařízení bytu s ohledem na životní prostředí. Člověk tu narazí z materiálů nejvíce na dřevo, které obvykle doplňuje kámen, sklo nebo papír.

Eko styl bydlení se tak může značně lišit. Na rozdíl od něj není kladený důraz na výslednou podobu místnosti, ale právě na materiály. Platí tedy, že vše by mělo být recyklovatelné.

Dominantními barvami eko interiéru jsou příjemné a uklidňující neutrální přírodní tóny, zemité barvy a odstíny šedé, béžové, hnědé, bílé a krémové. Nemusíte se však vyhýbat ani výrazným barvám na doplňcích, které prostor oživí. Skvělé jsou třeba jemné pastelové odstíny. Nábytek ponechte ideálně v přírodním odstínu dřeva.

Eko styl nemusí být jen o správném vybavení domova. Pro mnohé se stává životním stylem a patří k němu používání ekologických výrobků, šetření energií a vody, recyklace odpadů nebo zájem o původ kupovaného zboží. Při zařizování domova se tak můžete zaměřit i na využití úsporných LED žárovek, perlátorů vody, správně vyladěné topení a jiné prostředky, které nejsou životnímu prostředí tolik škodlivé.

Ostatně posuďte sami na fotkách dole, jak si s eko stylem poradili jiní. :)

Autor: Lucie Kratochvílová, TVbydlení.cz

Diskuze

Partneři

Zajímá vás architektura?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2020 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu