ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Aktuality Radní Prahy 1 odloží podnikatelům nájem za nebytové prostory

Radní Prahy 1 odloží podnikatelům nájem za nebytové prostory

Radní Prahy 1 odloží podnikatelům nájem za nebytové prostory
20. 3. 2020

Radní Prahy 1 odloží nájemné za nebytové prostory, které má městská část ve správě. Radnice chce tak pomoci podnikatelům, kteří kvůli zákeřné nemoci koronaviru a přijatým vládním opatřením čelí výpadku příjmů. Předseda Hospodářské komory Praha 1 Vladimíra Krištofa je přesvědčen o tom, že pomůže solidarita státu a města podnikatelům a živnostníkům situaci zvládnout.

"V této těžké situaci se snažíme vyjít živnostníkům a podnikatelům vstříc, proto městská část Praha 1 umožní odklad splátek nájemného až do výše kauce. Nájemné bude zatím hrazeno z této kauce, na jejíž doplnění bude nájemce mít čas až do 30. června 2021," uvedl starosta městské části Praha 1 Petr Hejma (STAN).

Pozastaveno je také navyšování nájemného nemovitostí a nebudou se vymáhat sankce za prodlení platby nájemného. Týká se to splátek, jenž měly být uhrazeny v době vyhlášení nouzového stavu. Naopak plateb za služby se odklad splátek a nevymáhání sankcí za prodlení netýká, vyplývá z tiskové zprávy městské části.

Nynější situace živnostníků a podnikatelů v centru je kritická a to právě kvůli vysokým nájmům i mzdovým požadavkům zaměstnanců. Podnikatelé proto volají po pomoci od státu, hlavního města i první městské části.

"I když se podaří zastavit šíření koronaviru, určitě bude ještě poměrně dlouho trvat, než začnou do Prahy znovu přijíždět turisté a podnikatelům se vrátí příjmy na předchozí úroveň," dodal místopředseda Hospodářské komory Praha 1 Filip Dvořák.

Přečtěte si také:

Velké stavební firmy zatím výrobu nepřerušují

V nařízení zákazu prodeje ubytovacích služeb vláda udělala výjimku

Developerské firmy kvůli koronaviru umožní svým zaměstnancům práci z domova

Diskuze

Partneři

Zajímá vás architektura?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl