ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Aktuality Slavný italský architekt Gregotti podlehl koronaviru

Slavný italský architekt Gregotti podlehl koronaviru

Slavný italský architekt Gregotti podlehl koronaviru
16. 3. 2020 / Autor: Lucie Kratochvílová, Foto: Milán

Slavný italský architekt Vittorio Gregotti ve věku 92 let v neděli podlehl v lombardské metropoli Miláně zákeřné nemoci COVID-19. Gregotti byl považován za jednoho z největších architektů. K jeho významným dílům se řadí například olympijský stadion v Barceloně.

Gregotii byl italský architekt, designér, univerzitní profesor a redaktor architektonického časopisu. Byl profesorem architektury na univerzitách v Benátkách, Miláně a Palermu. Své znalosti předával také studentům na zahraničních univeritách v Tokiu, Buenos Aires, Sao Paulo, Lausanne, Harvardu, Princetonu a Cambridge.

Mezi jeho významná díla patří například olympijský stadion v Barceloně, kulturní středisko v lisabonské čtvrti Belém či divadla v Miláně a Aix-en-Provence. Jeho ateliér také projektoval řadu univerzitních kampusů.

Pro Gregotiiho byla významná i česká architektura, o kterou se začal zajímat díky návštěvě Prahy v roce 1984. Není proto divu, že se české architektuře věnoval i ve svých teoretických pracích. V roce 1996 Gregotti obdržel v Praze čestný doktorát Českého vysokého umění technického (ČVUT).

Lombardie je nejpostiženější oblastí

Itálie má v Evropě nejvíc případů nákazy a Lombardie je nejpostiženější oblastí země. Zákeřný virus v zemi zabil přes 1440 lidí z toho zemřelo téměř 1000 lidí v Lombardii. A čísla se bohužel stále zvyšují...

Přečtěte si také:

Veletrh For Interior aktuálně: vyjádření organizátorů a řešení situace

Developerské firmy kvůli koronaviru umožní svým zaměstnancům práci z domova

Diskuze

Partneři

Zajímá vás architektura?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2020 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu