ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Aktuality Stavební produkce si v únoru udržela meziroční růst

Stavební produkce si v únoru udržela meziroční růst

Stavební produkce si v únoru udržela meziroční růst
6. 4. 2020 / Autor: Lucie Kratochvílová, zdroj: ČTK. Tisk. z. Stavební produkce v Česku v únoru vzrostla o 5,3 procenta

Dopad epidemie koronaviru a s ním spojených omezení není v únorových datech za stavebnictví podle statistiků zatím patrný. Stavební produkce v únoru meziročně reálně vzrostla o 5,3 procenta, meziměsíčně se po vyloučení sezonních vlivů nezměnila. Informoval o tom v pondělí Český statistický úřad.

Výroba v pozemním stavitelství, kam spadá výstavba bytů, kanceláří nebo skladů, se ve srovnání s únorem 2019 zvýšila o 2,1 procenta. Produkce inženýrského stavitelství, které tvoří z velké části dopravní infrastruktura, vzrostla meziročně o 21,9 procenta.

Podle vedoucí oddělení statistiky stavebnictví a bytové výstavby ČSÚ Petry Cuřínové dopad epidemie zatím v datech za stavebnictví není partný. 

"Stavební produkce si v únoru udržela meziroční růst a tahounem bylo i nadále inženýrské stavitelství. Děkuji všem respondentům, kteří nám data i v současné nelehké situaci poskytli, a výsledky tak mohly být zpracovány v plném rozsahu," říká Petra Cuřínová.

Pokles průmyslové výroby

Průmyslová výroba v Česku letos v únoru zpomalila meziroční pokles z lednových 1,2 procenta podle revidovaných údajů na 0,9 procenta. K poklesu přispěly hlavně výroba a rozvod energií nebo výroba strojů a zařízení. Do výroby v únoru ještě výrazněji nezasáhla pandemie koronaviru.

"Výroba v průmyslových podnicích běžela bez výrazných omezení a odpovídala aktuální ekonomické situaci před vypuknutím pandemie," sdělil ředitel odboru statistiky zemědělství a lesnictví, průmyslu, stavebnictví a energetiky ČSÚ Radek Matějka.

K meziročnímu poklesu průmyslové výroby přispěly nejvíce výroba a rozvod elektřiny, plynu, tepla a klimatizovaného vzduchu s poklesem o 7,5 procenta a výroba strojů a zařízení s poklesem o 7,6 procenta.

Přečtěte si také:

Velké stavební firmy zatím výrobu nepřerušují

Developerské firmy kvůli koronaviru umožní svým zaměstnancům práci z domova

Přečtěte si na TVarchitect.com:

Přehledně o sérii opatření proti šíření koronaviru a zmírnění jeho dopadu na ekonomiku

Diskuze

Partneři

Zajímá vás architektura?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2020 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu