ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Aktuality Pronájmy nejvíce vydělávají v Ústí

Pronájmy nejvíce vydělávají v Ústí

Pronájmy nejvíce vydělávají v Ústí
26. 11. 2019 / Autor: Lucie Kratochvílová, zdroj: ČTK
#nájem #panelák #čtk
další
skrýt

Nejvyšší výnosy z nájemného v panelových domech ve větších městech České republiky jsou v Ústí nad Labem a Teplicích. Návratnost investice bytu koupeného pro další pronájem je tam zhruba deset let. Naopak v Praze je to 23 let. Vyplývá to ze studie společnosti Valuo, která zkoumala situaci v 15 městech Česka.

Hrubý výnos z nájemného se počítá jako podíl dvanáctinásobku čistého měsíčního nájmu a pořizovací ceny bytu, vyjadřuje se v procentech. V Ústí nad Labem byl na konci října 10,3 procenta, v Teplicích necelých deset procent. V Ostravě byl 8,4 procenta. Nejméně to bylo v Praze, 4,4 procenta. Následovaly Brno (4,5 procenta) a České Budějovice (4,9 procenta).

Společnost Valuo porovnávala prodejní a nájemní nabídkové ceny panelových bytů v osobním vlastnictví s výměrou 40 až 65 metrů čtverečních.

"Investici do bytu v Praze bych doporučil spíše investorům, kteří spekulují na dlouhodobý nárůst hodnoty bytu. Jako zajímavé lokality považuji například Palmovku nebo Žižkov, které jsou velmi blízko centra a kde atraktivita těchto lokalit bude ještě růst. V případě snahy maximalizovat návratnost pomocí nájmu bych se poohlédl spíše po menších krajských městech," uvedl Jan Boruta ze srovnávače realitních makléřů FérMakléři.cz.

Podle údajů poradenské společnosti Deloitte ceny bytů v Praze a krajských městech ve druhém čtvrtletí meziročně vzrostly v průměru o deset procent na 60.700 korun za metr čtvereční. Tempo růstu cen bylo zhruba stejné jako před rokem, kdy byty podražily o 10,8 procenta.

Nejvíce vzrostly ceny bytů v developerských projektech, meziročně o 14 procent na 73.100 korun za metr čtvereční.

Psali jsme také:

Hypotéku bude do roka chtít 300.000 mladých lidí. Řada z nich ale na ni nedosáhne

Vklad do katastru zdraží. Poplatek se zvýší na 2000 korun

Nové vybavení domácnosti si v od roku 2017 pořídilo 63 % Čechů

Diskuze

Partneři

Zajímá vás architektura?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2020 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu