ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Aktuality Tipy, jak si vylepšit svůj domov v karanténě

Tipy, jak si vylepšit svůj domov v karanténě

Tipy, jak si vylepšit svůj domov v karanténě
17. 3. 2020 / Autor: Lucie Kratochvílová

Epidemie koronaviru COVID-19 už patrně ovlivnila život každého z nás. Zákeřná nemoc se šíří velmi rychle a proto je nutné, abychom kromě cest do práce a nejnutnějších vycházek pro nákup potravin, zůstali doma. Jak se ale v takových případech zabavit? Připravili jsme pro vás seznam aktivit, které vám zkrátí čas trávený v karanténě a zároveň si vylepšíte svůj domov.

1. Umyjte okna. Všichni to známe – jaro klepe na dveře a s ním i každoroční úklid, ke kterému dozajista patří mytí oken. Pro někoho nepříjemná povinnost, která letos může být skvělou příležitostí k odreagování. Nezapomeňte, že čistá okna jsou vizitkou domácnosti.

2. Ukliďte šuplíky. Když si uklidíte v pokojíčku či pracovně, budete mít mnohem lepší pocit. A co potom, když to vezmete pořádně z gruntu a pro tentokrát si uděláte pořádek i v šuplících, na které mnohdy při úklidu nezbývá čas? Budete se lépe soustředit a všechno vám půjde mnohem rychleji, protože budete vědět, kde co je a nebudete muset půl hodiny hledat každou věc.

3. Vysajte na místech, které opomínáte. Chcete mít vysávání z krku co nejdřív, takže jen rychle přejedete koberec v obýváku a s vysavačem šup zpátky do kouta. Kdo by to neznal. A kdy jindy je ten správný čas než teď, abyste vzali vysavač a poctivě se věnovali všem místům, která byla před tím neviditelná.

4. Přesaďte květiny. Pokud vaše květiny vypadají tak poněkud unaveně, ztrácejí listy, svěží barvu a jsou jim vidět kořeny, pak je nejvyšší čas je přesadit! Právě teď je na to ta nejvhodnější doba. V březnu se totiž rostliny probouzejí ze "zimního spánku" a začínají intenzivně růst. A zapojit do akce můžete celou rodinu.

5. Přeberte šatník. Stojíte před narvanou šatní skříní, očima bloumáte, po chvíli něco vytáhnete, aby vám hlavou stejně probleskla myšlenka: Nemám co na sebe. Dopřejte vašemu šatníku očistu a zbavte se věcí, které jste víc jak rok neměli na sobě. Dobře zorganizovaný šatník, ve kterém máte přehled o všem, co v něm je, vám ušetří čas při přemýšlení nad tím, co si vezmete na sebe.  A třeba nakonec zjistíte, že máte ve skříni věci, na které jste kvůli přeplněné skříni zapomněli.

6. Udělejte velikonoční výzdobu. Každý rok máte hodně práce a nestíháte velikonoční dekorace řešit. Letos si to můžete vynahradit. Možností, jak se připravit na Velikonoce a přivítat jaro s novou výzdobou bytu a domu je hned několik. Nemusíte se spokojit jen s vyfouknutými vajíčky. Vyražte do přírody pro pár větviček, ze kterých jednoduše vytvoříte věnec nebo srdce na dveře.

7. Vytvořte si domácí posilovnu. Máte obavy, že kvůli zavřeným fitness center vypadnete z formy? Udělejte si doma svůj posilovací koutek, kde můžete cvičit například jógu nebo cvičení, která se vyznačují plynulými pohyby a prací s vahou vlastního těla. Moc prostoru nepotřebujete. Vystačíte si totiž s podložkou, na které budete cvičit.

8. Sledujte TVbydleni.cz. A poslední tip na závěr - nezapomeňte u toho všeho sledovat TVbydleni.cz. I my se vám budeme snažit zpříjemnit čas trávený v karanténě v podobě dalších dílů vašich oblíbených pořadů. :)

Podívejte se na:

Chátrající skvosty - 4. díl - Krejčířova vila

Náš život v paneláku - 2. díl - Bourací práce

Na kafe! - 4. díl - Café Beseda

Diskuze

Partneři

Zajímá vás architektura?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2020 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu