ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Aktuality V nařízení zákazu prodeje ubytovacích služeb vláda udělala výjimku

V nařízení zákazu prodeje ubytovacích služeb vláda udělala výjimku

V nařízení zákazu prodeje ubytovacích služeb vláda udělala výjimku
17. 3. 2020 / Autor: Lucie Kratochvílová, zdroj: ČTK

Vláda zakázala prodej a poskytování ubytovacích služeb. Nyní však udělala výjimku. Ta je určena pro cizince do doby opuštění České republiky či cizince s pracovním povolením na českém území. Od nedělního usnesení je zakáz prodeje ubytovacích služeb s výjimkou osob poskytujících ubytování v ubytovnách, lázeňských zařízeních a školských ubytovacích zařízeních.

"Na cizince takto pobývajícího na území České republiky se vztahují stejná omezení pohybu a další krizová opatření jako na občany České republiky," řekl Babiš. Zákaz volného pohybu osob s výjimkami vláda vyhlásila od půlnoci z neděle na dnešek.

Prodej ubytovacích služeb kabinet zakázal nedělním usnesením, kterým konkretizoval sobotní uzavření obchodů a zákaz služeb. Nově také zakázal provoz autoškol, alternativních taxislužeb a dále prodej výpočetní techniky a spotřební elektroniky, který byl mezi výjimkami původního nařízení ze soboty.

Prodej elektroniky ale vláda povolila. Omezení se dále už nevztahuje například na autoservisy, zahrádkářství, pokladní prodej jízdenek, květinářství nebo prodej zdravotních prostředků.

Přečtěte si také:

Dostupnost bydlení vnímají nejhůře obyvatelé Královéhradeckého kraje

Zájem o půjčky na bydlení mladým loni klesl

Developerské firmy kvůli koronaviru umožní svým zaměstnancům práci z domova

Diskuze

Partneři

Zajímá vás architektura?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl