ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Inspirace Interiér Vintage styl hýbe nejen světem módy. Ani nábytek se nedrží pozadu

Vintage styl hýbe nejen světem módy. Ani nábytek se nedrží pozadu

Vintage styl hýbe nejen světem módy. Ani nábytek se nedrží pozadu
23. 3. 2021 / Autor: Štěpánka Šulanová, foto: pinterest
#interier #vintage #inspirace
další
skrýt

Zachraňovat staré kusy nábytku už není známkou šetřivosti. V poslední době jde tato činnost ruku v ruce s udržitelným životním stylem a dokonce se jedná o velmi moderní záležitost.

Udržitelnost v oblasti módy je velmi diskutované téma, vyhazování a nadprodukce se týká ale i vztahu k nábytku. O slovo se tak hlásí i trend udržitelného nákupu vintage nábytku a dekorativních předmětů. Pro staré zajímavé kousky už nemusíte chodit do bazarů a na blešáky, naštěstí vzniká spousta velmi moderních projektů, které bytové poklady hledají a renovují. Proto vybavit byt stylově ve vintage stylu, udržitelně a originálně ještě nikdy nebylo snazší a zábavnější než teď.

Pokud už nemůžete slyšet slovo minimalismus, pak právě vintage styl je to, co by vás mohlo zajímat. Vintage styl není retro. Najít mezi oběma styly hranici sice není jednoduché, ale zase ne nemožné. Retro představuje spíše nekvalitní výdobytky 70. let, které silně připomínají dřívější dobu. Vintage jsou sice také staré kousky nábytku, ovšem vyrobené kvalitně, z pevných materiálů, leckdy i od designérů, nebo podniků, které ve své době měly vybudované své jméno. Jedná se o prvky, které časem zrají, získávají na hodnotě a obstály ve zkoušce času. Takové kousky poznáte tak, že jejich tvar je stále půvabný, přestože byl navržen před desítkami let. K vintage neodmyslitelně patří kvalitní přírodní materiály, sedací nábytek s koženým čalouněním, bronzové a cínové doplňky či kamenné prvky. Vintage styl se hodí především do městských bytů.

Vintage interiér by měl působit klidným dojmem, nepatří sem tedy výrazné syté barvy. Vintage je klasika a k té patří neutrální odstíny, případně zemité tóny. V takto zařízeném interiéru je většinou více nábytku a uměleckých dekorací.

Vintage styl pomůže udržet ve vaší domácnosti rovnováhu mezi novými a starými věcmi.

Psali jsme také:

 

Diskuze

Spolupracujeme

Zajímá vás architektura?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu