ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Aktuality Zájem o malé byty stále roste! Nejprodávanější jsou garsonky a byty 2+kk

Zájem o malé byty stále roste! Nejprodávanější jsou garsonky a byty 2+kk

Zájem o malé byty stále roste! Nejprodávanější jsou garsonky a byty 2+kk
4. 9. 2019

Podle analýzy společností Central Group, Trigema a Skanska Reality Pražané stále více kupují malé byty. Důvodem je jednoznačně současná situace na trhu, ale také i takzvané single domácnosti.

Nejprodávanější jsou převážně garsonky a byty 2+kk. „S ohledem na to, že každý metr čtvereční bytu dnes v Praze stojí v průměru přes 100 tisíc korun, je logické, že kupující kladou velký důraz na efektivitu dispozic. To nahrává firmám, které mají dlouholeté zkušenosti s navrhováním uživatelsky příjemných, a především efektivních dispozic bytů,“ řekla výkonná ředitelka Central Group Michaela Tomášková.

Z analýzy společností Central Group, Trigema a Skanska Reality vyplývá, že ještě v roce 2016 se malých bytů prodalo 59,2 procenta, letos již je to 70 procent. Největší zájem o nejmenší byty 1+kk, kterých bylo v prvním pololetí prodáno 30 procent.

Tyto tzv. mikrobyty využívají movité rodiny jako investici. „Lidé, kteří kupují nové bydlení, požadují určitý standard a ten se u bytů 1+kk pohybuje od 25 až 30 metrů čtvereční,“ řekla Tomášková. Menší byty preferují i firmy a movité rodiny, které je využívají jako investici k pronajímání.

Další skupinou lidí, kteří kupují malé byty, jsou takzvané single domácnosti – ať již mezi mladými, nebo naopak staršími. O malé byty mají ale také zájem rodiče, kteří přenechají svůj větší byt mladým.

Psali jsme také:

Bydlení v minidomku je čím dál více v módě

Inspirujte se:

Inspirace: jak zařídit obývací pokoj s kuchyní v malém prostoru

Diskuze

Partneři

Zajímá vás architektura?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2020 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu