ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Stavba Nástupce tepelných čerpadel? Porovnání tepelných čerpadel a celoplošných topných fólií!

Nástupce tepelných čerpadel? Porovnání tepelných čerpadel a celoplošných topných fólií!

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Další video

Podnikáte ve výrobě a ještě jste nepřemýšleli o fotovoltaice na své sídlo? Chyba! Povíme vám proč…

zrušit

2 m 45 s / 24. 9. 2018

Našli jsme nástupce tepelných čerpadel? Za poslední roky se tepelná čerpadla stala jakýmsi synonymem úsporného vytápění domu a vytvořila si pověst bezkonkurenčního systému. Je tomu ale opravdu tak a vyplatí se do něj investovat? O nákladovosti tepelných čerpadel a návratnosti investic jsme si povídali se zástupcem celoplošných topných fólií Heatflow. Na jednoduchém příkladu nám ukázali, že tepelné čerpadlo opravdu topí o několik tisíc korun ročně levněji, ale pokud vezmeme v potaz celkové náklady, ve kterých se počítá i s vysokou vstupní investicí, servisními náklady a pravidelnými revizemi v průběhu 15 let, návratnost tam v porovnání s fóliemi Heatflow není. Topné fólie totiž mají výrazně nižší pořizovací cenu, nepotřebují technickou místnost a mají nulové servisní náklady v průběhu užívání. V přehledném grafu ve videu je tedy vítěz jasný...

Diskuze

Partneři

Zajímá vás architektura?

Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2019 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl