ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Pořady Heatflow Nástupce tepelných čerpadel? Porovnání tepelných čerpadel a celoplošných topných fólií!

Nástupce tepelných čerpadel? Porovnání tepelných čerpadel a celoplošných topných fólií!

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Líbí se vám pořad?

Sdílejte ho svým přátelům.

Facebook log
sdílet na facebooku

Další video

Jaké vytápění zvolit pro novostavbu?

zrušit

Našli jsme nástupce tepelných čerpadel? Za poslední roky se tepelná čerpadla stala jakýmsi synonymem úsporného vytápění domu a vytvořila si pověst bezkonkurenčního systému. Je tomu ale opravdu tak a vyplatí se do něj investovat? O nákladovosti tepelných čerpadel a návratnosti investic jsme si povídali se zástupcem celoplošných topných fólií Heatflow. Na jednoduchém příkladu nám ukázali, že tepelné čerpadlo opravdu topí o několik tisíc korun ročně levněji, ale pokud vezmeme v potaz celkové náklady, ve kterých se počítá i s vysokou vstupní investicí, servisními náklady a pravidelnými revizemi v průběhu 15 let, návratnost tam v porovnání s fóliemi Heatflow není. Topné fólie totiž mají výrazně nižší pořizovací cenu, nepotřebují technickou místnost a mají nulové servisní náklady v průběhu užívání. V přehledném grafu ve videu je tedy vítěz jasný...

Diskuze

Spolupracujeme

Zajímá vás architektura?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu