ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Inspirace Téma VIDEO: Podívejte se, jak jde bývalý hotel Skalka k zemi

VIDEO: Podívejte se, jak jde bývalý hotel Skalka k zemi

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x
1 m 01 s / 17. 8. 2020 / Autor: Lucie Kratochvílová, Foto: Demolice bývalého hotelu Skalka

Na Železné Rudě začaly bourací práce bývalého Hotelu Skalka. Ten hyzdil Železnou Rudu několik let. Investor na místo poničeného hotelu vybuduje nový horský projekt Rezidence Skalka.  Ten bude tak třetím projektem z celkového konceptu Železná Ruda se mění, který nabídne možnost vlastního bydlení, rekreace a odpočinku na Šumavě.

Ačkoliv investor mohl ponechat původní schválenou studii, která nepočítala s komerčními prostory ani podzemním parkováním, jeho úmysl byl zcela opačný - proměnit nevzhlednou budovu v architektonicky výjimečnou stavbu, která se objevuje spíše ve slavných alpských střediscích.

Nový návrh, který tvoří dvě samostatné věže, zajistí podstatně lepší výhled a oslunění okolních domů. Nabízené byty mají nadstandardní vybavení včetně sklepních kójí a jižně orientovaných teras. V přízemí bude připraveno k budoucímu využití 1 200 m2 komerčních prostor. Součástí Rezidence Skalka bude vstupní hala s recepcí, moderní fitness s horolezeckou stěnou a vinárna s vinotékou.

Demolice přístavby stávajícího objektu bývalého hotelu Skalka a geologické práce byly zahájeny v září 2019. Demolice hlavní budovy objektu bývalého hotelu Skalka byla zahájena v měsíci červenci 2020. Výstavba nového objektu Rezidence Skalka bude zahájena v srpnu 2020 a předpokládané dokončení stavby je plánováno na květen až červenec 2022.

A jak bude Rezidence Skalka vypadat? Podívejte se ZDE.

Diskuze

Spolupracujeme

Zajímá vás architektura?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu