ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Pořady Vybíráme audio do domácnosti Inteligentní interiér ve stylu high-tech nadchne milovníky moderních technologií

Inteligentní interiér ve stylu high-tech nadchne milovníky moderních technologií

Inteligentní interiér ve stylu high-tech nadchne milovníky moderních technologií
21. 1. 2021 / Autor: Štěpánka Šulanová, foto: freepik, archiv, VOIX, EGLO
#interier #high-tech #voix
další
skrýt

High-tech styl interiérů vychází ze stejnojmenného stylu, který ovlivnil architekturu staveb koncem 60. let minulého století. Hlavním znakem tohoto stylu je technická vyspělost a využívání moderních technologií. Zatímco dříve to byly ojedinělé věci, dnes se tyto vychytávky stávají automatickou součástí našich domovů.

Inteligentně zařízený interiér umožňuje nastavovat a libovolně měnit světelné, tepelné i vlhkostní charakteristiky vnitřního prostředí stejně jako kontrolovat jednotlivé zabezpečovací prvky. Nejvíce si milovníci stylu užívají ovládání médií, jako počítače, televize, rádia, hi-fi, domácího kina, včetně dokonale vyřešeného ozvučení všech místností. Někteří se vyžívají i v pohodlí, spojeném s moderními technologiemi, a to například díky inteligentním matracím. Chytré technologie se dají využít i při vaření, kdy například varná deska sama komunikuje s odsávačem par. V dnešní době je výhodou, že vše v domácnosti se dá ovládat jedním kliknutím skrze mobilní aplikace.

Osvětlení

V high-tech interiéru je velmi důležité osvětlení, které celkově dodává interiéru onen futuristický vzhled. Například chytré osvětlení Eglo connect nabízí několik druhů bílého světla, které se může v průběhu dne různě měnit. V čase před spaním pak dokáže systém nechtěné složky umělého světla eliminovat.

„Bílá barva má řadu odstínů, jednotlivé odstíny pak mají značný vliv na fungování našeho organismu. Studená bílá barva má aktivizující účinek, a proto se používá spíše v kancelářích. Večer doma pak lidé raději ocení teplou bílou barvu. Systém vám umožní navolit si ale i jakoukoliv jinou z šestnácti milionů barev celého spektra,“ říká Vlastimil Beránek, PR manager společnosti Eglo.

Osvětlení, intenzitu i barevnost lze ovládat jediným kliknutím v tabletu či telefonu. Přímo v místnosti pak systém můžeme ovládat hlasem a dovede se přizpůsobit i rytmu hudby. Dalšími možnostmi jsou ranní buzení či simulace světla v naší nepřítomnosti.

Domácí kino

Milovníci high-tech stylu často hodně dbají na kvalitní obraz a hudbu. Dobrou televizi má v dnešní době doma kdekdo, na zvuk se ale pořád zapomíná. A to i přesto, že dělá 70 % zážitku. Pokud přemýšlíte o domácím kině potřebujete hlavně kvalitní reproduktory a prostor pro plátno. Pokud zrovna nezařizujete zcela nový dům, nezoufejte. Techniku je možné umístit i do stávajícího bytu.

Plátno i projektor se dají skrýt do vestavěných podhledů a díky ovládání vám pak budou jednotlivé komponenty vyjíždět. Místo se dá najít i pro reproduktory, které budou v místnosti působit esteticky. Vždy se radíme jak s klientem, tak s designéry,“ říká Miroslav Mlčůch ze společnosti VOIX.

Chytré vaření

Spotřebiče, které šetří čas a námahu jsou čím dál populárnější. Technika dokonce zašla tak daleko, že si i indukční deska zapamatuje, co jste vařili a podle toho si sama upravuje teplotu.

Například moderní indukční desky AEG nabízí spolehlivou a přesnou varnou plochu, jsou vybaveny intuitivním dotykovým ovládáním, a navíc nabízí funkci spojení více varných zón do jedné větší plochy. Například varná deska MaxiSence díky svému provedení dokonale zapadne do každého interiéru, ovládací červené LED prvky a varné zóny jsou viditelné pouze tehdy, když je potřebujete, jinak je varná plocha zcela hladká.

Také myčky od AEG s technologií AirDry vám usnadní domácí práce. Využívají totiž přirozenou cirkulaci vzduchu, takže se po domití dvířka sami pootevřou, proudící vzduch pak nádobí dosuší. Tato technologie zároveň minimalizuje spotřebu energie.

Styl high-tech se ale odráží i na vnitřním zařízení domu či bytu. Především si pak na něm smlsnou designéři při řešení nábytku. Vše vychází z čistých linií. Oblíbené jsou oblé rohy a celkový futuristický vzhled, který leckdy připomíná nadpřirozenou atmosféru galaktických lodí. High-tech styl využívá vysokou funkčnost, odolnost a pohodlí, které nabízejí nejnovější materiály. Oblíbená jsou v takových interiérech polohovací křesla, doplňky organických tvarů, podsvícené podhledy a plastové materiály, které doladí onen vesmírný dojem.  

Tento styl není ani tuctový, ani většinově oblíbený. Přitahuje výjimečné osobnosti. V oblibě ho mají hlavně muži, ovšem i něžné pohlaví v poslední době podléhá záplavě jedinečných technických vychytávek.

Styl je natolik jedinečný, že na rozdíl od ostatních nejde kombinovat s jinými styly. Výjimkou může být snad jen minimalismus.

Diskuze

Doporučené pořady

Stylové koupelny plné inspirace

Stylové koupelny plné inspirace

Developerské projekty

Developerské projekty

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

Rady pro investice do nemovitostí

Rady pro investice do nemovitostí

Dům na klíč

Dům na klíč

Přemkovy rychlé rady pro zahrady

Přemkovy rychlé rady pro zahrady

Vybíráme audio do domácnosti

Vybíráme audio do domácnosti

Stavba není sen 4 - Aldrov Krkonoše

Stavba není sen 4 - Aldrov Krkonoše

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

Stavba není sen 3 - Javor apartmán

Stavba není sen 3 - Javor apartmán

Bydlení handicapovaných

Bydlení handicapovaných

Nejzajímavější hotely

Nejzajímavější hotely

Na kafe!

Na kafe!

Stavba není sen 2 - Rekonstrukce bytu

Stavba není sen 2 - Rekonstrukce bytu

Inspirace koupelny

Inspirace koupelny

Zdravý spánek

Zdravý spánek

Stavba není sen - Stavba domu

Stavba není sen - Stavba domu

Vybíráme okna

Vybíráme okna

Jak se vyrábí dřevostavby

Jak se vyrábí dřevostavby


Spolupracujeme

Zajímá vás architektura?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu