ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Inspirace Interiér Interiérovým trendem tohoto roku jsou nadčasové barvy

Interiérovým trendem tohoto roku jsou nadčasové barvy

Interiérovým trendem tohoto roku jsou nadčasové barvy
21. 2. 2021 / Autor: Štěpánka Šulanová, foto: archiv

Jste milovníci trendů a rádi si domácnost přestavujete podle aktuálních módních novinek? Letos vsaďte na nadčasové barvy. Jednou z nich je hnědý topaz, který podle odborníků dodává lidem více jistoty a odvahy.

Každý rok v Mezinárodním estetickém centru hodnotí přední designéři, návrháři a architekti z celého světa trendy designu a životního stylu. Na jejich základě navrhnou barevnou paletu, která nejvíce odpovídá aktuálním potřebám a náladě ve společnosti.

Barva pro rok 2021 je teplá, přirozeně neutrální - hnědý topaz. Přináší do místností posilující a vyvážený pocit. Barva bere ohled na nynější situaci ve společnosti a měla by přinést klid a pohodu. Zároveň by ale měla podpořit naši kreativitu. Navíc tato barva nás svou zemitostí spojuje zpět s přírodou a jednoduchými věcmi. Její hřejivý a přirozeně neutrální tón vytváří pocit pevného základu a evokuje stabilitu.

Hnědý topaz je unikátní tím, že jeho odstín se mění v závislosti na denní době a tím, jak na něj dopadá světlo.

Paleta nadčasových barev, kam spadá i hnědý topaz se výborně hodí pro zvýraznění architektonických prvků, jako je rámování oken nebo výklenky ve zdi. Ladí s jakýmkoliv nábytkem od tradičního až po moderní a velmi dobře funguje s dalšími barvamy z nadčasových trendy palet. 

Expressive Colours

 Trust Colours

Earth Colours

Diskuze

Spolupracujeme

Zajímá vás architektura?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu