ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Inspirace Interiér Nově vznikající rezidenční čtvrť v pražském Hloubětíně nabízí stovky energetických bytů v severském stylu

Nově vznikající rezidenční čtvrť v pražském Hloubětíně nabízí stovky energetických bytů v severském stylu

Nově vznikající rezidenční čtvrť v pražském Hloubětíně nabízí stovky energetických bytů v severském stylu
15. 1. 2021 / Autor: Štěpánka Šulanová, foto: crest communications
#bydlení #hloubětín #yit
další
skrýt

Nový komplex Suomi Hloubětín investora YIT Stavo  nabízí bydlení v bytech různé dispozice, zařízených ve finském stylu. O byty je velký zájem, což potvrzuje prodej nově zkolaudovaných bytů. Další budou hotové co nevidět a v plánu je i další stavba.

Po čerstvě zkolaudovaných bytech v etapách Salo, Porvoo a Pori se doslova zaprášilo. Zhruba 240 bytů už má své majitele. Jedná se většinou o jednotky 1+kk do 5+kk. Například etapa Pori se skládá z bloku celkem tří domů. Majitelé nejnižších pater mají k dispozici předzahrádky, ta nejvyšší patra zase nabízejí balkony, či velké terasy. Majitelé aut pak najdou místa v podzemních garážích. Podobně řešené, budou i další fáze nové čtvrti.

„Zájem o koupi bytů neutichá ani v těchto obtížných časech, o čemž svědčí fakt, že tyto tři zkolaudované etapy jsou již vyprodané. Z deváté fáze Vantaa, jež bude dokončena na podzim letošního roku, zbývá volných už jen zhruba 20 procent jednotek,“ uvádí obchodní ředitelka YIT Stavo Dana Bartoňová a dodává: „Letos plánujeme na ploše více než 2,5 hektaru zahájit výstavbu sousedního polyfunkčního projektu Lappi Hloubětín, který doplní tuto novou rezidenční čtvrť. Vznikat bude ve čtyřech etapách a dohromady nabídne téměř 290 nových bytů a komerční plochy.“

Pokud se vám takové bydlení zamlouvá,pro inspiraci vám poslouží fotografie z již prodaného vzorového bytu. Také zde byly při zařizování interiéru využity prvky finského stylu bydlení. „Důraz jsem kladla na využití dřeva, jež se dominantně promítlo do celého prostoru. Vybavení ložnice jsem sladila s podlahovou krytinou v odstínu tmavě hnědé. Tento motiv se opakoval na jednoduchém rastru v záhlaví postele v identickém barevném pojetí, s nímž korespondovaly i ostatní doplňky, jako noční stolky či rámy zrcadel. Ta byla rozmístěna tak, že spolu s dřevěným rastrem vytvářely výraznou grafiku ložnicové stěny,“ popisuje designérka Lenka Hlaváčková Schubertová.

 Prefabrikovaná koupelna

Aktuálním trendem ve stavebnictví je takzvaná prefabrikace – výroba částí bytu mimo staveniště a jejich následné zasazení přímo do rozestavěného domu. „Právě u koupelen vidíme velký potenciál. Přináší to mnoho výhod: prefabrikovaná koupelna vzniká ve specializované továrně, kde jsou příznivější podmínky než na staveništi. Zákazníci na pohled nepoznají rozdíl, přitom provedení je ještě kvalitnější. Výstavbu takový postup výrazně urychlí, takže se dočkají svého bytu dříve,“ vysvětluje Dana Bartoňová.

I tak se ale mohou potencionální klienti podílet na budoucí podobě interiéru. „Do určité fáze rozestavěnosti projektu mohou lidé vybírat obklad a dlažbu dle vlastního vkusu. V rámci klientských změn bude také možné vybrat si vybavení a například zvolit mezi sprchovým koutem či vanou,“ říká Bartoňová.

 NOVÁ REZIDENČNÍ ČTVRŤ SUOMI HLOUBĚTÍN

  • Lokalita: Praha 9 - Hloubětín v sousedství říčky Rokytky, mezi ulicemi Kolbenova, Kbelská a Poděbradská s veškerou občanskou vybaveností. V blízkosti jsou zastávky metra Kolbenova a Hloubětín.
  • Jednotlivé etapy Suomi Hloubětín jsou pojmenované po finských městech (Espoo, Oulu, Turku, Lahti...) a nově vzniklé ulice nesou jména významných finských osobností z oblasti kultury, architektury a vědy (Waltariho, Saarinenova, nám. A. Aalta, park Janssonové...).
  • Počet etap výstavby: 10
  • Celková rozloha: více než 9 hektarů
  • Celkový počet bytů v 10 etapách: téměř 900 bytů

Dokončení celého areálu Suomi Hloubětín včetně parku a jeho vybavení je plánováno na rok 2023.

Diskuze

Spolupracujeme

Zajímá vás architektura?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu