ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Inspirace Interiér Vytvořte si z postele luxusní a pohodlné hnízdo

Vytvořte si z postele luxusní a pohodlné hnízdo

Vytvořte si z postele luxusní a pohodlné hnízdo
20. 2. 2021 / Autor: Štěpánka Šulanová, foto: freepik
#ložnice #postele #inspirace
další
skrýt

Jak je jistě známo, spánek má dopad na naše zdraví a na to, jak se budeme následující den cítit. Je proto důležité, aby ložnice byla místem, kde se cítíme pohodlně a bezpečně. Jistě se shodneme na tom, že usínání v příjemných peřinách, voňavém povlečení a spoustě polštářů je sen jak z pohádky. Poradíme vám, jak si vybavit vaší postel, abyste se cítili jak na zámku.

Mnoho z nás si láme hlavu s tím, jak ustlat a docílit tak v ložnici luxusního vzhledu, který známe například z pětihvězdičkových hotelů. Důležité je, zaměřit se na jednotlivé vrstvy postele. Prvním krokem je tedy to, jaký zvolíme materiál a odstíny.

MATRACE

Dobrá matrace je základ. Čím je postel vyšší, tím působí načechraněji. Pokud máte vysokou matraci, máte vyhráno. Klidně ale můžete na tu vaší stávající pořídit ještě jednu nižší. Kromě lepšího spánku získáte i vyšší plochu.

POVLEČENÍ

Povlečení hraje asi tu nejdůležitější roli, co se designu vaší postele týká. Velmi trendy je momentálně čistě bílé povlečení. To působí velmi luxusně a hodí se do většiny interiérů. Navíc bílé povlečení poskytne dobrý základ pro další dekorování. 

POLŠTÁŘE

Polštáře jsou důležité jak pro vzhled, tak i pro pohodlí. Na zdravé spaní vám stačí jeden polštář. Někdo je zastáncem péřových polštářů, ale na výběr je z mnoha variant. Přihlédněte i k tomu, zda není někdo z rodiny například alergik. Váš spánek jistě zkvalitní zdravotní anatomické polštáře z gelové a paměťové pěny.

DEKORAČNÍ POLŠTÁŘE

Dekorační polštáře jsou vlastně jakési šperky na vaší posteli. Pokud jste zvolili střídmé povlečení, můžete si teď vyhrát s jejich barevností. Vyberte si odstín, který se bude do ložnice hodit. Vybírat můžete z mnoha druhů, barev, tvarů i velikostí. Efektně vypadá zkombinovat několik různých typů, třeba malé čtvercové s úzkým dlouhým přes celou postel. Myslete ale na to, aby se v polštářcích opakovala jak barva přehozu, tak i další barvy objevující se v ložnici. Takový doplněk můžete měnit dle ročního období a vždy vám vykouzlí zcela nový interiér.

PŘIKRÝVKA

Pokud sdílíte postel s vaším protějškem, promyslete, zda si pořídíte každý svou přikrývku, či zda budete mít jednu společnou. Obojí má své výhody a nevýhody a ani jedna volba není špatná, záleží to na vašich spacích zvycích. Je také dobré přikrývky střídat s ohledem na počasí.

PŘEHOZ

Přehozem můžete zakrýt celou postel, nebo jen část lůžka. Oblíbenost přehozu tkví v tom, že jedinečným způsobem můžete dekorovat postel. Opět proto dbejte na vhodnost barev. Podle posledních trendů je dobré, nechat přehoz ledabyle jen ve spodní části postele.

Více o ložnicích a spánku se dozvíte ZDE

Diskuze

Spolupracujeme

Zajímá vás architektura?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu