ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Inspirace Interiér Novým trendem v interiérech je nábytek bez úchytek. Lze ho použít pro celou domácnost?

Novým trendem v interiérech je nábytek bez úchytek. Lze ho použít pro celou domácnost?

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Současným trendům bytového designu vládnou jednoduché a čisté linie a plochy bez zbytečných prvků. Pokud si chcete užívat designovou, a přitom praktickou kuchyň či šatnu, máme pro vás možné řešení. Například firma Hettich je jedním z předních světových výrobců nábytkového kování a bezúchytkový systém nabízí v několika možných variantách.

Bezúchytková domácnost je momentálně velmi moderní a také elegantní. Čisté plochy nenarušují žádná madla či úchytky.

Kuchyně

Pokud i vy řešíte takový systém v domácnosti, vězte, že například kuchyňská linka bez úchytek je dokonale funkční a navíc pohodlná, praktická a bezpečná, což ocení třeba rodiny s malými dětmi či handicapovaní.

„Funguje to tak, že se stačí dotknout zásuvky a celý výsuv vám vyjede. Zpět zásuvku vrátíte opět jedním pohybem. Skříňky či dveře můžete otevírat i kolenem, a přitom například mýt nádobí,“ říká jednatel společnosti Hettich Oldřich Pól.

Zajímavou vychytávkou je pak elektronický teleskopický systém. „Ten funguje tak, že pokud zmáčknete tlačítko, celý obsah horní skřínky sjede dolu na pracovní desku, což je výhoda pro děti, handicapované či vzrůstově malé lidi,“ dodává Oldřich Pól.

Bezúchytkové systémy se daji využít například i na špajz či na dveře vestavěné lednice. Pro lednici pak máme tip na jednu vychytávku s názvem Comfort spin. Díky tomuto systému se ve vaší ledničce dostanete i k věcem, které jsou schované v zadní části, což umožní otočná patra lednice. Další funkcí, kterou jistě všichni ocení, je i to, že pokud zůstane lednice nedopatřením otevřená, sama se po volitelném intervalu zavře. Nemusíte se ani bát, že ve dveřích by zůstaly ruce dětí a došlo by k nehodě, protože síla uzávěru je velmi jemná.

Praktickým a designovým řešením můžou být také skládané dveře v kombinaci s posuvnými dveřmi. Díky nim jedním tahem schováte kuchyňskou linku za stěnu, která splyne s interiérem. Což představuje velmi efektivní řešení, pokud máte kuchyň propojenou s obývacím prostorem. Můžete tak nepořádek schovat za designovou stěnu a po dobu návštěvy je uklizeno.

Šatna

Co se šatních prostor týká, zde se dají využít tři různé systémy.

  • Klasický dvířka – jedná se o samootevírací systém, nevýhodou je, že musí být rozdělené jednotlivé korpusy, neboť je zde určena maximální velikost dvířek.
  • Posuvné dveře – zde nepotřebují žádný prostor vpředu, nevýhodou je ovšem to, že se překrývá vždy nějaký prostor, tudíž je vždy otevřená jen určitá část skříně.
  • Posuvné dveře ve spojení se skládanými – výhodou je to, že vždy otevřete jedním pohybem celou plochu najednou, tato plocha může mít až 6m2

Celý systém je plně mechanický, tudíž není potřeba žádná příprava pro přívod elektrické energie.

Firma Hettich se zaměřuje ale i na atypická řešení systémů například pod schody či v podkrovních prostorách. Zde se využívá standardní systém, který se přizpůsobí nejrůznějším šikminám a kopíruje jejich linie.

Všechny systémy si můžete prohlédnout na showroomu firmy Hettich ve Žďáru nad Sázavou, případně na webových stránkách ZDE.

Diskuze

Doporučené pořady

Stylové koupelny plné inspirace
Nový díl

Stylové koupelny plné inspirace

Developerské projekty

Developerské projekty

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

Rady pro investice do nemovitostí

Rady pro investice do nemovitostí

Dům na klíč

Dům na klíč

Přemkovy rychlé rady pro zahrady

Přemkovy rychlé rady pro zahrady

Vybíráme audio do domácnosti

Vybíráme audio do domácnosti

Stavba není sen 4 - Aldrov Krkonoše

Stavba není sen 4 - Aldrov Krkonoše

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

Stavba není sen 3 - Javor apartmán

Stavba není sen 3 - Javor apartmán

Bydlení handicapovaných

Bydlení handicapovaných

Nejzajímavější hotely

Nejzajímavější hotely

Na kafe!

Na kafe!

Stavba není sen 2 - Rekonstrukce bytu

Stavba není sen 2 - Rekonstrukce bytu

Inspirace koupelny

Inspirace koupelny

Zdravý spánek

Zdravý spánek

Stavba není sen - Stavba domu

Stavba není sen - Stavba domu

Vybíráme okna

Vybíráme okna

Jak se vyrábí dřevostavby

Jak se vyrábí dřevostavby


Spolupracujeme

Zajímá vás architektura?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu