ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Inspirace Interiér Pořídit si infrasaunu domů? Pomáhá při relaxaci i regeneraci.

Pořídit si infrasaunu domů? Pomáhá při relaxaci i regeneraci.

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Domácí wellness je stále oblíbenější záležitostí. Například velkým trendem je pořizování domácích saun. Poslední rok plný vládních opatření navíc tomuto trendu velmi dopomohl. Mít doma například infrasaunu je velmi praktické. Zbaví vás totiž zdravotních neduhů, a navíc se jedná o příjemný relax.

Spousta rodin už při plánování bydlení myslí v dnešní době i na umístění sauny v interiéru. Je to velký trend, a proto se sauny stávají samozřejmostí v našich obydlích.

„Například infrasauna je vhodná pro celou rodinu. Díky ní se snižuje nemocnost, čistí organismus, přispívá k regeneraci a k relaxaci a je vhodná pro celou rodinu,“ říká odborník na saunování, Martin Volf ze společnosti Infrasauny.cz

Infrasaun je na trhu několik. Liší se designem, velikostí i cenou a také typy ohřívačů. Dalším rozdílem je také vybavenost a doplňky. Řada saun má přímo v základu rádio, přehrávač mp3 nebo blueetooth. Některé už jdou ovládat i přes aplikaci. Jak si tedy vybrat tu správnou?

„Z mého pohledu bych určitě volil výrobce, který poskytuje celoživotní záruku na technologii, což je například rakouský Physiotherm, jelikož to není levná investice a mělo by to fungovat bezpečně a bez problémů řadu let. Jako u každého výrobku, tak i u infrakabin jsou dost výrazné rozdíly kvality a záruk,“ říká Volf.

Infračervená kabina má výhodu oproti klasickým saunám v tom, že se může pyšnit nižšími provozními náklady i tím, že je vhodná pro kardiaky, děti i alergiky. Pravidelné saunování přispívá také k posilnění imunity. Samotné saunování vám navíc nezabere příliš mnoho času.

„U infračervené kabiny je ideální posedět uvnitř v jednom kuse zhruba půl hodinky a poté se jen osprchovat. Navíc díky šetrné teplotě nezatěžuje organismus,“ dodává Volf.

Infrakabiny Physiotherm nabízí kombinaci nízkoteplotní infračervené technologie a patentované technologie lávového Písku (LavaTechTM), které jsou obě jedinečné, a zároveň plně sladěné na potřeby lidského těla.

„Keramické trubice naplněné lávovým pískem absorbují a uchovávají teplo delší dobu při konstantní teplotě. Toto teplo je následovně přenášeno ve formě přirozeného infračerveného záření. To je pak snadno absorbováno kůží, a pak vstupuje do lymfatických tkání a do kardiovaskulárního systému hluboko uvnitř těla. Při teplotách od 30°C toto mírné vnitřní teplo uvádí do chodu fyziologické mechanismy tepelné regulace. Dochází ke zdravému, zevnitř těla iniciovanému pocení, které garantuje optimální efekt při výrazně nižší tělesné teplotě než při horečce,“ uvádí Volf.

Výzkum a vývoj infračervených kabin Physiotherm byl vždy pod dohledem lékařů. Výrobek má svou patentovanou technologii a pyšní se lékařskými atesty a studiemi ohledně působení infračervené kabiny na zdraví.

Kabinu je možné umístit kdekoliv v interiéru. Její instalace je velmi snadná. Montáž trvá půl dne a postačí vám jen zásuvka. Nejmenší modely se hodí i do malých bytů.

„Běžně dáváme kabiny do pracoven, do hal, či k prostorám pro to určeným. Není ale výjimkou ani ložnice, či obývací pokoj,“ uvádí Volf.

Co Vám přinese používání infrakabiny Physiotherm:

 • posílení imunitního systému
 • zlepšení prokrvení a látkové výměny
 • intenzivní pocení pomáhající detoxikovat organismus
 • urychluje regeneraci po fyzické námaze či sportu
 • léčivý účinek na kožní choroby
 • jeden pobyt v infračervené kabině Physiotherm odpovídá účinku lehkého tréninku pro srdce a krevní oběh
 • vhodné pro kardiaky

Výhody infračervené kabiny Physiotherm:

 • zmírňuje přepětí a bolest svalů

 • zvyšuje krevní oběh a zlepšují metabolismus svaloviny

 • snižuje stresové zatížení

 • urychlují regeneraci svalů

 • posilují imunitní systém, takže se zvýší jeho obranyschopnost

 • díky silnému pocení okamžitě podpoří očistný a detoxikační proces v těle

Infrakabiny Physiotherm nabízí společnost Infrasauny.cz. S výběrem vám poradí i osobně v showroomu v New Living Center v Praze.

Diskuze

Doporučené pořady

Stylové koupelny plné inspirace
Nový díl

Stylové koupelny plné inspirace

Developerské projekty

Developerské projekty

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

Rady pro investice do nemovitostí

Rady pro investice do nemovitostí

Dům na klíč

Dům na klíč

Přemkovy rychlé rady pro zahrady

Přemkovy rychlé rady pro zahrady

Vybíráme audio do domácnosti

Vybíráme audio do domácnosti

Stavba není sen 4 - Aldrov Krkonoše

Stavba není sen 4 - Aldrov Krkonoše

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

Stavba není sen 3 - Javor apartmán

Stavba není sen 3 - Javor apartmán

Bydlení handicapovaných

Bydlení handicapovaných

Nejzajímavější hotely

Nejzajímavější hotely

Na kafe!

Na kafe!

Stavba není sen 2 - Rekonstrukce bytu

Stavba není sen 2 - Rekonstrukce bytu

Inspirace koupelny

Inspirace koupelny

Zdravý spánek

Zdravý spánek

Stavba není sen - Stavba domu

Stavba není sen - Stavba domu

Vybíráme okna

Vybíráme okna

Jak se vyrábí dřevostavby

Jak se vyrábí dřevostavby


Spolupracujeme

Zajímá vás architektura?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu