ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Aktuality Pořady Stavba není sen 3 - Javor apartmán Stavba není sen 3 - 2. díl - Plánování interiéru horského apartmánu na Šumavě

Stavba není sen 3 - 2. díl - Plánování interiéru horského apartmánu na Šumavě

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Líbí se vám pořad?

Sdílejte ho svým přátelům.

Facebook log
sdílet na facebooku

Další video

Stavba není sen 3 - 3. díl - Jak se vyrábí speciální interiéry ze dřeva? Inspirujte se netradičními nápady!

zrušit

S druhým dílem přichází detailní plánování interiéru a začneme doslova od podlahy. Řekneme si, kam se jaké typy krytin hodí a jak o ně správně pečovat. Také v praxi ukážeme, že stačí jednoduchý, leč originální nápad a podlahovina se může rázem stát i prvkem, který zkrášlí stěnu jako unikátní obložky dveří. Nic zkrátka není nemožné i přes to, že Stavba není sen...

Jakou jen vybrat podlahu? To je velká otázka každého, kdo rekonstruuje nebo staví nové bydlení. Typů je nepřeberné množství, zde v apartmánu hotelu Javor se výběr zúžil na dvě možnosti, a to na vinylovou podlahu a podlahu dřevěnou. Každá má svá pro i proti.

„Vinyl je velmi praktický a dobře se udržuje, což je ideální, ale nehodí se do tohoto prostoru horského apartmánu. Jsou tu dřevěné prvky, a proto bych každopádně volil dřevěnou podlahu. Ta podlaha bude daleko příjemnější, ať už jak pohledově, tak i pocitově. Dřevo se nedá nahradit ničím ani vinylem, ať jsou to přírodní, nebo klasické vinyly,“ říká František Zaťko ze společnosti Fanda do podlah.

A jak postupovat dál? Výběrem materiálu to totiž rozhodně nekončí. Máme dýhované podlahy, které mají dřevěný základ, pak jsou tu praktické třívrstvé podlahy i ty z masivu.

„Zde bych řešil třívrstvou podlahu, která bude povrchově ošetřena například olejem, který je příjemnější a daleko přirozenější. Pokud se něco vyleje a poškodí, tak se to dá nahradit. Můžeme použít i nějaké zátěžové vosky. Každopádně jde pak i o to, že se podlaha musí ošetřovat tak, jak se má. Každý výrobce má své doporučené prostředky, aby se dřevo nevysušovalo a splňovalo účel, jaký má,“ radí Zaťko.

Občas se stane, že klient přijde se svým nápadem, který nepatří zrovna do sekce „standardní nabídky“, což je přesným příkladem Javor apartmánu. Zde bychom totiž chtěli využít materiál na podlahy i jako obložky dveří, a interiér tak opět doplnit krásným dubovým dřevem.

Jenže nosné trámy jsou ze smrku, jak tedy vše nakombinovat? Na to už se podívejte v novém dílu pořadu Stavba není sen 3 – Javor apartmán.

Diskuze

Spolupracujeme

Zajímá vás architektura?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu