ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Aktuality Deska na kuchyňské lince z keramické dlažby? Její výhody vás překvapí

Deska na kuchyňské lince z keramické dlažby? Její výhody vás překvapí

Deska na kuchyňské lince z keramické dlažby? Její výhody vás překvapí
19. 11. 2020 / Autor: Zuzana Duzbabová, Foto: TechnoArt

V kuchyni trávíme každý den, a proto bychom se měli nad výběrem použitého materiálu dobře zamyslet. Jednou z novinek, která se těší stále větší oblibě jsou kuchyňské desky ze slinuté dlažby. Proč jim dát šanci? Například se pyšní extrémní tvrdostí i odolností vůči vysokým teplotám. Pomyslnou třešničkou na dortu je pak neotřelý design a nepřeberné množství dekorů, které si můžete nechat na míru vyrobit. Proč mít kuchyni z katalogu jako každý, když můžete mít něco unikátního?

Vybrat materiál, který něco vydrží, a navíc vás bude neustále bavit, nemusí být žádná věda. Stačí sledovat aktuální novinky a trhu. Jednou z nich jsou kuchyňské desky z velkoformátových dlaždic o tloušťce 12 milimetrů.

„Například kuchyňské desky z Corianu jsou nádherné a bezesparé, ale jsou měkké. Je to určitá forma umělé hmoty, která nemá vysokou odolnost proti vrypu ani proti teplu. Když na takovou desku položíte rozpálenou pánev, tak vám tam vypálí kolo. Když srovnáme slinutou dlaždici s jakýmkoli jiným materiálem, tak vždy najdete přednosti u ní. Ať už co se týče skoro nulové nasákavosti, vyšší tvrdosti, mechanické pevnosti i odolnosti vůči teplotám,“ vysvětluje Pavel Basl ze společnosti TechnoArt.

Na kuchyňskou linku ideální materiál, proč se s ním tedy nesetkáváme častěji? Většina kuchyňských studií o této technologii vůbec netuší a ani výrobců v tuzemsku není mnoho. Přesto díky svému nadčasovému vzhledu mají slinuté dlažby velký potenciál. 


Při výrobě této desky byla použita technologie řezu vodního paprsku a to jak pro úpravu velikosti celého pultu, tak i pro otvory pro dřez, varnou desku, vodovodní baterii a skrytou zásuvku 230 V.

Ohromné množství dekorů

Jsou materiály, u kterých byste se ani nedoplatili, výhodou keramické dlažby je to, že ať už se jedná o dekor jako onyx nebo mramor, všechny stojí stejně. Díky moderním postupům lze dekor také doladit dle představ klienta.

„Jednou z dalších výhod tohoto materiálu je obrovská škála designu. Pro moderní kuchyně, kde použiji design betonu, pro klasické, kde využijeme žulu nebo pro atypické interiéry, kde krásně pasují různé barvy mramoru,“ dodává Basl.

A nejde čistě jen o pracovní desku. Slinutou dlažbu můžete využít i v rámci obložení skříněk, stěn nebo kuchyňského pultu. V praxi mohou linie mramoru z kuchyňské desky plynule přejít na stěnu. Stejně tak lze provázat celý interiér, kdy dekor, který je na podlaze přenesete také na desku stolu.


Na výrobu tohoto pultu byla použita dlaždice od italského výrobce FMG v barvě Arabescato a rozměru 160x320 cm o síle střepu 6 mm.

Vedle keramické dlažby mohou lidé také vybírat ze skleněných desek nebo technického kamene. Pokud tedy chcete nadčasový design, který se jen tak neokouká, můžete čerpat inspiraci v přiložené fotogalerii.

Nikoho asi nepřekvapí, že ke stejnému řešení přistoupil i majitel horského apartmánu Javor na Železné Rudě. Velkoformátové obklady v koupelně v dekoru matné tmavé žuly prostoupí celý interiér, zdobit budou kuchyni i stůl na terase. Jak výsledek dopadne, můžete sledovat v našem pořadu Stavba není sen

Diskuze

Spolupracujeme

Zajímá vás architektura?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu