ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Aktuality I koupelna ve staré šumavské roubence může být moderní

I koupelna ve staré šumavské roubence může být moderní

I koupelna ve staré šumavské roubence může být moderní
4. 3. 2021 / Autor: Štěpánka Šulanová, foto: ProCeram
#koupelna #roubenka #proceram
další
skrýt

Vytvořit koupelnu ve staré roubence může být mnohdy velký oříšek pro majitele i designéry. V chaloupkách totiž za starých časů koupelny vůbec nebyly, a tak je potřeba pro ně v interiéru vytvořit místo a poté vymyslet, jak koupelnu vůbec stylizovat. V jedné staré roubence na Šumavě se to ale dokonale podařilo.

Milovníci starých časů si rádi zařizují staré chalupy a chaloupky do moderní podoby, tak aby v nich bylo možné trvale žít. Zatímco u kuchyně či ložnice mají majitelé jasnou představu o podobě místností, koupelna je jakýmsi tajemstvím. Zařízení do obývacích prostor většinou vybírají majitelé po vzoru starých časů, koupelna je něco, co nejde okopírovat, protože dříve tato místnost součástí domů nebyla. Designéři proto u koupelen zkouší, co se hodí a co staré místnosti snesou.

Zcela znovu navrhnout je potřeba sprchu, vanu, umyvadla, umístění WC i nábytek. Naštěstí v dnešní době už je na výběr z mnoha stylů obkladů a dlažby, které korespondují s rustikálním stylem. Možností je ale mnoho a pokud nejste zrovna milovníky venkovského stylu, vězte, že i z moderních materiálů lze vykouzlit stylovou koupelnu v šumavské roubence.

Kombinovat lze mnoho, někdy nemusí vadit ani kombinace prastarých trámů s materiály jako je třeba mramor či nerez. Kvalitní sanitární předměty vyniknou ale i na prastaré roubené stěně, protože dřevo je velice tolerantní materiál. Do šumavské roubenky firma ProCeram navrhla moderní koupelnu, kde zkombinovala design dřeva Planches de Rex s černým mramorem ze série Black Marble v designu Marquinia. 

Diskuze

Spolupracujeme

Zajímá vás architektura?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu