ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Aktuality Šatní skříň jako z pořadu Sex ve městě? Nic nemožného!

Šatní skříň jako z pořadu Sex ve městě? Nic nemožného!

Šatní skříň jako z pořadu Sex ve městě? Nic nemožného!
5. 5. 2020 / Autor: Kateřina Šindelářová, Absolut Design

Vzpomínáte na seriál Sex ve městě nebo film Velký Gatsby? Určitě se vám vybaví velké osvětlené šatny. Tyto velkorysé šatny nejsou ztrátou jedné místnosti, je to zisk pro všechny ostatní prostory v domě. Nikde jinde totiž už nepotkáte skříně, které "překáží". 

A jak by taková šatna měla vypadat a na co bychom při jejím plánování rozhodně neměli zapomenout? Vyzpovídali jsme designérku Kateřinu Šindelářovou z Absolut Design, která nám dá na tyto otázky odpovědi a ještě přidá pár tipů, jak do šatny vnést lepší řád. 

Jak velká šatna je ideální?

,,Za nejměnší možný prostor k vytvoření šatny je považován prostor minimálně 4 m².

Z mých zkušeností cca 3 m na šířku (uvádím míry bez nábytku) a alespoň 2,5 m na délku. Po odečtení hloubky skříní po obou stranách vznikne uprostřed velkorysý prostor pro odkládání oblečení, případnou odkládací komodu nebo křesílko."

Liší se uspořádání skříní podle uživatele? Například, zdali je to dámská či pánská šatna?

,,V její konstrukci ne, ale podstatně v jejím vnitřním vybavení. Zásadní vliv na její uspořádání má styl oblékání, ať je to muž či žena a výkon jejich profese. Pokud budou oba manažeři, budou mít fokus na oblečení, které se z většiny věší, bude šatna plná šatních tyčí, většinou osvětlených ledkou.

U mužů vítězí šatní tyče, šuplíky na spodní prádlo a ponožky, věšáky na kravaty a pásky..speciální věšáky na kalhoty. U žen stejně tak šatní tyče, věšáky nebo pořadače na pásky,spodní prádlo ,doplňky,šperkovnice a také prostor pro společenské boty."

Poradíte nám nějaké šatní vychytávky (speciální šuplíčky, přihrádky..)?

Jaké osvětlení zvolit do šatny?

,,Určitě co nejvíce děnního světla + centrální stropní osvětlení doplněné ještě o nasvětlení polic a šatních tyčí. Doporučuji teplý, bílý odstín a jako typ zdroje určitě ledky. Skvělé je čidlo osvětlení vnitřku skříní. Ve chvíli, kdy se přiblížíte k policím, vše se rozsvítí a při odchodu samo zhasne."

Na co bychom při plánování šatny určitě neměli zapomenout?

,,Do prostoru mezi výškou očí a pasu (70-150cm ) ukládat denní oblečení a drobné doplňky. Spodní část skříně je vhodná pro boty. Šatní tyč doporučuji ve výšce cca 150-180 cm.  Ramínka vyžadují hloubku 60 cm a šuplíky 40 cm. Šuplíky doporučuji v nižší výšce, umožňují lépe třídit oblečení.

Velkou výhodou je možnost přirozeného větrání šatny."

Prozradíte nám, jakou šatnu a s jakými dispozicemi jste navrhla Míše Jonášové z pořadu RESTART?

,,Pro Míšu je důležité světlo, kvůli focení, tudíž celá šatna svítí jak uvnitř, tak jsou podsvětlené sokly."

Diskuze

Partneři

Zajímá vás architektura?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2020 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu