ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Inspirace Interiér Elegantní styl se ideálně hodí do luxusních městských bytů a honosných vil

Elegantní styl se ideálně hodí do luxusních městských bytů a honosných vil

Elegantní styl se ideálně hodí do luxusních městských bytů a honosných vil
18. 1. 2021 / Autor: Štěpánka Šulanová, foto: freepik, Casa Mia

Spousta lidí si myslí, že co je elegantní, je zároveň velmi drahé. To je však velký omyl. Vnést do interiéru eleganci neznamená mít naditou kreditní kartu. Elegantní interiéry vlastní sebevědomí, vnímaví lidé, kteří mají smysl pro krásu. Pojďme se tedy podívat, co pojem elegance znamená.

Hlavní charakteristiky stylu nejlépe vystihují pojmy: nadčasová elegance, noblesa a vytříbený vkus. Elegantní styl reprezentuje spíše městského člověka. Pomocí barevné harmonie a vkusného nábytku navozuje atmosféru luxusu. Interiér by měl mít vlastní charisma, půvab a ležérnost. Elegantní interiér získává v době proměnlivých módních trendů na oblibě díky své nadčasové kráse, která je zárukou dobré dlouhodobé investice. Vysoká estetická hodnota interiéru s sebou nese nadčasovou eleganci.

Jak už sám název stylu napovídá, městská elegance se bude líbit především elegánům a milovníkům života ve městě, kam styl původně a výhradně patří. Elegantní styl má jasná pravidla, proto jsou typickými milovníky stylu konzervativní osobnosti s úctou k tradičním hodnotám a s vytříbeným vkusem.

Zařizování takového interiéru chce většinou radu odborníka, tedy bytového designéra. Ten vám poradí, jak vybrat správné elegantní látky, kvalitní materiály, a doplňky, jako světla a zrcadla. Tento styl sice na první pohled může působit jednoduše, ale má přísná pravidla. Pro zbytečnosti zde není prostor. Důležitá je kvalita a vytříbenost.

Středem obývacího pokoje by měla být prostorná sedačka z kvalitních materiálů. Konferenční stolek pořiďte skleněný či s mramorovou deskou. V interiéru volte nanejvýš dvě dominantní barvy. Doplňky vybírejte střídmě, do takového interiéru se hodí vkusné obrazy, mosazné sochy či výrazné designové vázy. Mramorovou podlahu skvěle doplní kvalitní a barevně střídmí kusový koberec. Do interiéru se hodí velké zrcadlo a elegance docílíte například i centrálním křišťálovým lustrem. Každý městský intelektuál se pak neobejde bez stylové knihovny s významnými tituly.

Co je ale důležité, elegance není formální a nudná. Vzhledem k tomu, že smysl pro eleganci vychází ze sebedůvěry lidí, zůstává zde dostatek prostoru pro sebevyjádření.

Psali jsme také:

Mramor je synonymem luxusu a krásy. Využijte jeho nadčasovost ve vašem interiéru

BOHO styl vás ohromí svou otevřeností, kde neexistují hranice

Industriální interiér nabízí velký otevřený prostor inspirovaný výrobní halou

Interiér štěstí aneb jak si zařídit interiér podle Feng Shui

Staňte se milovníky eklektického stylu

Přečkejte zimu v pohodlí, zařiďte si hygge interiér

Inspirace: dlažba v designu mramoru

Novinka: elegantní černobílá mozaika v mramoru

Inspirace: Luxusní dlažba v imitaci mramoru

 

Diskuze

Spolupracujeme

Zajímá vás architektura?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu