ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Inspirace Interiér Industriální interiér nabízí velký otevřený prostor inspirovaný výrobní halou

Industriální interiér nabízí velký otevřený prostor inspirovaný výrobní halou

Industriální interiér nabízí velký otevřený prostor inspirovaný výrobní halou
9. 1. 2021 / Autor: Štěpánka Šulanová, foto: pixabay, pinterest, yit, proceram

Nemusíte být zrovna majitelem tovární haly, abyste si doma vytvořili industriální interiér. Stačí se jen správně inspirovat a z vašeho bytu se náhle může stát moderní průmyslové sídlo.

Historie industriálního designu sahá do 60. let minulého století. Tehdy začaly vznikat přestavby nevyužívaných průmyslových objektů především v New Yorku, ale i v Londýně nebo Paříži, které představovaly originální bydlení v blízkosti centra. Typickým znakem pro industriální interiéry jsou velké otevřené prostory s vysokými stropy, kde mohou vznikat i tzv. lofty. Typické jsou cihlové zdi, tabulková okna, podlaha z betonu, přiznané trubky, nezakryté kovové konstrukce a spíše tmavé barvy v kontrastu z výraznými detaily. Pokud ovšem takové prostory nevlastníte a industriální styl je vám i tak blízký, nezoufejte. Poradíme vám, jak na to.

Inspirací by měly být původní továrny a haly, kde zpravidla máme pouze účelné zařízení, bez zbytečných ozdob.

Prostoru ulevte od zbytečných doplňků a samoúčelných dekorací a z oken odstraňte závěsy a záclony – místo nich zvolte raději lame­­lové rolety. Důležitou roli hraje také osvětlení. Ideální jsou velké závěsné tovární lampy, reflektorová svítidla nebo většina kovových stolních a stojacích svítidel.

Podlahu lze pokrýt stěrkou nebo jedno­duchou dlažbou. Pokud se nechcete pouštět do rozsáhlé rekonstrukce, postačí šedý koberec. Jako dekorace vám poslouží nejlépe ty z kovu, které připomínají starou továrnu.

Jako ostatní dekorace pořiďte například kontejnery na kolečkách, kovové šatní skříňky, stylové textilní dekorace a další. Základ by měly tvořit neutrální barvy, spíše pak tmavší odstíny, které lze doplnit akcenty sytých jasných barev na jednotlivých kusech nábytku. Industriální styl můžete využít ve všech částech bytu. Ať už jde o obývací pokoj, kuchyň nebo koupelnu.

 

Většinu zmíněných prvků lze dobře kombinovat se současnými trendy v oblasti interiérového designu, míru industriální atmosféry si tak můžete nastavit sami podle sebe.

Diskuze

Spolupracujeme

Zajímá vás architektura?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu