ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Inspirace Interiér Lampa jako dominanta obývacího pokoje

Lampa jako dominanta obývacího pokoje

Lampa jako dominanta obývacího pokoje
4. 1. 2021 / Autor: Štěpánka Šulanová, foto: eglo, nejči, ubud

Obývací pokoj je většinou středem naší domácnosti. Schází se v něm celá rodina, odpočívá se tu a leckdy i pracuje. Důležité je proto osvětlení pokoje, které by mělo být vhodné na čtení, pro navození příjemné atmosféry, ale také může zvýraznit učité partie místnosti.

V obývacím pokoji se proto uplatní více typů svítidel. Jedno centrální určitě nestačí. K němu by se měla připojit i doplňková světla, které se pak zároveň mohou stát zajímavým designovým prvkem domácnosti.

Například taková stojací lampa může vytvořit jak vhodnou kulisu pro relaxaci, tak intimní atmosféru a když zrovna nebude večer, může sloužit i jako bytový doplněk. Proto při výběru stojací lampy nekoukejte jen na funkci, ale také na design. Především pak při výběru pro obývací pokoj dbejte na její vzhled. Není nutné pořídit vše do poslední lampičky z jedné kolekce, ale celkově se snažit design osvětlení sladit nejen mezi sebou navzájem, ale také se stylem místnosti.

Milovníci klasiky jistě ocení jemné nepřímé osvětlení, které dodá stojací lampa OPTICA, která se stane zároveň i zajímavým detailem místnosti. Jednoduchý tvar a kontrastní barevnou kombinaci černé a zlaté pak zaručí elegantní trojnožka Huninngham .

Stojací svítidlo TOWNSHEND je vhodné pro vyznavače minimalismu. Jedná se o designový a originální kousek v kombinaci světlého dřeva a kovu. Celkový efekt pak dotvoří výběr žárovek. 

Vyznavači retra a skandinávského stylu se pak zamilují do lampy GEPPETTO, která představuje skvělý doplněk v lineárním designu. Severský styl interiéru jistě doplní i kolekce designových lam Secto, která je navržena finským interiérovým architektem. Stínítka jsou vyrobena z vrstvených březových lamel spojených balzovým kroužkem. 

Pokud hledáte něco do chaty či chalupy určitě nepřehlédněte stojací lampu EROSION z týkového dřeva či lampu ve tvaru kmene .

Zajímavá je také moderní stojací lampa IMPERIAL zhotovená z anglické mosazi.

 

Diskuze

Spolupracujeme

Zajímá vás architektura?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu