ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Aktuality Interiér štěstí aneb jak si zařídit interiér podle Feng Shui

Interiér štěstí aneb jak si zařídit interiér podle Feng Shui

Interiér štěstí aneb jak si zařídit interiér podle Feng Shui
11. 12. 2020 / Autor: Štěpánka Šulanová, foto: pixabay
#inspirace #interier #fengshui
další
skrýt

Potřebu harmonického bydlení si uvědomuje stále více lidí. Feng Shui- toto záhadné spojení slýcháme poslední dobou stále častěji, málokdo by ale dokázal vysvětlit, co vlastně představuje. Jedno je ale jisté, při dodržení jeho pravidel a doporučení docílíme příjemného a harmonického interiéru.

Podle některých studií dokonce žití ve Feng Shui prodlužuje život a učiní nás šťastnější! Jedná se o tradiční čínské učení, které se zabývá vztahem člověka a jeho životního prostoru v čase. Pokouší se nastolit harmonii v prostoru a umožnit nerušené plynutí energie čchi. Takovým prostorem může být například byt, dům, pracoviště, zahrada nebo město.

Základním principem je tedy žít v harmonii s naším životním prostředím. Když bychom doslova přeložili Feng Shui, znamenalo by to „vítr a voda“. Vítr energii rozptyluje, kdežto voda ji naopak udržuje. Nerovnováha mezi těmito dvěma živly se vždycky projeví. V životě lidí se podle učení odráží i to, jaké věci doma máme, jak se o ně staráme ale i to, jak máme rozestavěný nábytek.

Hned prvním krokem by měla být správná orientace pozemku a postavení domu. Podle Feng shui se jedná o mírný svah od severu k jihu s ochranou z východu i ze západu. Spousta z nás už má ale postaveno, a tak se pojďme vrhnout hlavně na interiér.

Celkově by v bytě neměly chybět energeticky významné prvky jako krb, květiny, přírodní materiály nebo akvárium. Závěsy, záclony a žaluzie by měly být používány jen pro občasné zastínění, jejich umístění by nemělo zasahovat do skleněných výplní. Střešní okna by měla poskytovat výhled nejen na oblohu. Zrcadla by neměla viset proti vstupním dveřím ani přímo proti oknům nebo naproti sobě. V ložnicích a dětských pokojích bychom se jim měli úplně vyvarovat. Zrcadla by měla odrážet něco příjemného. Chaos nebo nepořádek budou svým odrazem násobit. Zrcadla by měla být celistvá bez spojů a prasklin, vždy čistá a s rámem. Vždy by měla odrážet obraz člověka alespoň od pasu po cca dvacet centimetrů nad hlavu. Pokud dodržíme tyto zásady, mohou být zrcadla velkými pomocníky při řešení interiéru.

Vchodové dveře

Vchodové dveře představují bohatství, a proto by měly být v dokonalém stavu a dostatečně osvětlené. Vedle nich by měla být květina, která přitáhne do domu energii a slouží jako ochránce obydlí.

Chodba

Vaše chodba, předsíň nebo zádveří ukazují možnosti. Ujistěte se, že je uklizená, aby v ní mohla energie krásně proudit. Kabáty a boty je nejlepší schovat do skříní, jinak by tam energie mohla stát. V chodbě i nemělo chybět zrcadlo a opět květiny.

Kuchyně

Kuchyně představuje pro obyvatele výživu a harmonii ve vztazích. Ujistěte se, že nemáte proti sobě dřez a varnou desku, protože by to stavělo elementy vodu a oheň do opozice. Deska by neměla být ani pod oknem, ani přímo proti dveřím. V kuchyni jsou velmi důležité barvy. Vyvarujte se nadměrnému využití červené a černé.

Obývací pokoj

Nábytkem v obývacím pokoji neblokujte žádné dveře a hlavní pohovku nebo gauč umístěte ke zdi, aby poskytla obyvatelům dostatečnou oporu. Chcete-li aktivovat energii hojnosti a bohatství, dejte do rohu místnosti lampu.

Jídelna

Jídelna nebo stůl jsou ve Feng Shui důležitým faktorem, protože poskytují prostor, kde se můžete soustředit na to, co jíte. Umístěte na zeď zrcadlo, aby odráželo jídelní stůl, a položte na stůl květiny.

Ložnice

Ložnici zařiďte v neutrálních barvách a postele by měly mít čelní desku, kterou se umístí ke zdi. V ideálním případě by nemělo být lůžko v jedné linii s dveřmi ložnice. Také by neměla stát v podkroví pod šikminou. Měl by být zachován výhled z postele na dveře. Postel vybírejte nejlépe dřevěnou. V ložnici by rozhodně nemělo být zrcadlo.

Dětský pokoj

Dětská postel může být v rohu. Spací prostor by měl být jasně vymezený například rozdílnou malbou nebo celkovým řešením. Velmi důležité je zde také umístění pracovního stolu. To platí současně i pro pracovny a kanceláře. Stůl by měl vždy být umístěný tak, aby sedící měl za sebou pevnou stěnu a výhled na dveře. Ani sem nedávejte žádná zrcadla.

Toaleta

Vždycky zavírejte do koupelny a na toaletu dveře a udržujte tyto místnosti opravdu čisté. Nezapomínejte ani přiklopit záchodové prkénko, aby vám neuniklo bohatství.

Diskuze

Doporučené pořady

Stylové koupelny plné inspirace

Stylové koupelny plné inspirace

Developerské projekty

Developerské projekty

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

Rady pro investice do nemovitostí

Rady pro investice do nemovitostí

Dům na klíč

Dům na klíč

Přemkovy rychlé rady pro zahrady

Přemkovy rychlé rady pro zahrady

Vybíráme audio do domácnosti

Vybíráme audio do domácnosti

Stavba není sen 4 - Aldrov Krkonoše

Stavba není sen 4 - Aldrov Krkonoše

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

Stavba není sen 3 - Javor apartmán

Stavba není sen 3 - Javor apartmán

Bydlení handicapovaných

Bydlení handicapovaných

Nejzajímavější hotely

Nejzajímavější hotely

Na kafe!

Na kafe!

Stavba není sen 2 - Rekonstrukce bytu

Stavba není sen 2 - Rekonstrukce bytu

Inspirace koupelny

Inspirace koupelny

Zdravý spánek

Zdravý spánek

Stavba není sen - Stavba domu

Stavba není sen - Stavba domu

Vybíráme okna

Vybíráme okna

Jak se vyrábí dřevostavby

Jak se vyrábí dřevostavby


Spolupracujeme

Zajímá vás architektura?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu