ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Pořady Zdravý spánek Jak je možné protahovat páteř, zatímco spíte?

Jak je možné protahovat páteř, zatímco spíte?

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Líbí se vám pořad?

Sdílejte ho svým přátelům.

Facebook log
sdílet na facebooku

Další video

Na co si dát pozor při výběru matrace?

zrušit

Bolest zad je jednou z nejčastějších diagnóz, na jejímž základě je vystavena pracovní neschopnost. „Je dokonce častější než chřipka či angína,“ říká lékař Petr Nepraš. Operaci se však lékaři snaží co nejvíce oddalovat. Možností, jak se tak radikálnímu zásahu do těla můžete vyhnout i vlastním přičiněním, je pořízení matrace s flekčně distrakčním mechanismem. Princip takové matrace spočívá v tom, že pomáhá udržet efekt vlastní fyzioterapeutické léčby, která je u onemocnění zad zcela zásadní.

Jednou z takových matrací je i matrace Magnistretch od společnosti Magniflex. „Základní myšlenka při vývoji matrace byla založena na trakčním principu. Trakce funguje tak, že vás přiváží za nohy a v určitém úhlu vás sklopí dolů. Vlastní vahou napínáte páteř a pomáháte uvolnit to, co je tam skřípnuté,“ vysvětluje generální ředitel firmy Magniflex František Hlaváč s tím, že v tomto případě musíte být pod dohledem lékaře. „Naše matrace je ale navržena tak, že trakce není invazivní, nemusíte být pod dohledem lékaře a matraci můžete používat denně,“ doplňuje Hlaváč. Jsou k dispozici dvě varianty: tvrdší varianta, která výrazněji napíná, a měkčí varianta, která je vhodná pro pacienty s kloubním onemocněním. Matrace s tímto efektem je vhodná i pro děti např. jako pomoc při léčbě skoliózy páteře.

Diskuze

Spolupracujeme

Zajímá vás architektura?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu