ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Exteriér Nejnovější možnosti pro zastínění terasy

Nejnovější možnosti pro zastínění terasy

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Další video

Konec trápení s dlažbou na terasách a balkonech! Položte ji na terče!

zrušit

Nejnovější možnosti pro zastínění terasy
10 m 46 s / 14. 8. 2019
#terasa #pergola #rolrols
další
skrýt

Klienti už bydlí, ale při popíjení letních drinků na ně stále nepříjemně praží slunce. Deštník, který se zprvu zdál jako ideální řešení, přestává plnit svou funkci a je třeba jej vyměnit za lepší alternativu. „Museli jsme s ním stále manipulovat, otevírat jej, zavírat a stejně jsme nikdy neměli dostatek stínu, který jsme potřebovali. Naopak správným řešením se ukázala pergola. Vznikl i stín pro děti,“ říká majitel domu Václav Pašek.

Pergola je ideální také proto, že je vhodná do jakéhokoliv počasí. Hravě si poradí s vodou, sněhem i větrem. Dá se říct, že díky integrovanému okapu se o pergole dá hovořit jako o plnohodnotné střeše, která může prodloužit večer i na podzim. Čekací doba na dodání pergoly se odhaduje na osm týdnů od objednání, přičemž podle Aleše Tomka ze společnosti Rolrols s.r.o. je nejzásadnější, aby celou zakázku prováděla jedna firma. Montáž pergoly pak v průměru trvá jeden den v závislosti na náročnosti instalace. V případě, že je montáž složitější, může trvat i dva dny.

Pokud od pergoly očekáváte i další funkce než jen úkryt před nepříjemným počasím, pak je pro vás ideální pergola bioklimatická. „Pokud pergolu uzavřete boční clonou, začne se po pergolou vytvářet teplo. Pakliže naklopíte lamely a pootevřete střechu, teplý vzduch začnete vysávat skrze lamely ven. Tím vzniká takzvaný bioklimatický efekt, respektive přirozené proudění teplého vzduchu,“ vysvětluje Tomek. Ve videu se podívejte na další funkce a typy bioklimatických pergol.

Diskuze

Partneři

Zajímá vás architektura?

Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2019 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl