ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Stavba Příklad realizace fotovoltaické elektrárny – co obsahuje, kolik stojí a kolik uspoří?

Příklad realizace fotovoltaické elektrárny – co obsahuje, kolik stojí a kolik uspoří?

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Líbí se vám pořad?

Sdílejte ho svým přátelům.

Facebook log
sdílet na facebooku

Další video

Podnikáte ve výrobě a ještě jste nepřemýšleli o fotovoltaice na své sídlo? Chyba! Povíme vám proč…

zrušit

Hlavním požadavkem klienta k vybudování systému fotovoltaických panelů bylo, aby uspořil za energie v celém objektu. Na konkrétní realizaci jsou podle Jaroslava Šuvarského, jednatele společnosti S-power, použity dvě technologie. Fotovoltaika na střeše a tepelné čerpadlo, které zajišťuje ohřev teplé vody, topení a chlazení. Důležitou součástí vybudování fotovoltaických panelů je dimenzace. „Dimenzace se dělá u každé z technologií zvlášť. Začíná se tím, že nadimenzujeme topný systém. Na konkrétním domě jsme zvolili silnější variantu tři až jedenáct kilowatt,“ vysvětluje Šuvarský. Fotovoltaika se dimenzuje podle spotřeby energie v domě.

Společnost S-power svým klientům poskytuje dotaci, která na fotovoltaickou elektrárnu činí 155 tisíc. Výsledná cena se o tuto částku sníží. Návratnost se odhaduje na šest let, přebytečná energie je vhodná k ohřevu vody či uložení do baterií. Tepelné čerpadlo umí s fotovoltaikou spolupracovat a spotřebovává většinu energie. Klient má celoročně vodu zdarma, pokud v létě svítí hodně slunce, tak systém dokáže chladit a v zimě pomáhá při topení. Celý systém lze připojit za 4 měsíce od podpisu smlouvy, následná realizace pak trvá 1 až 3 dny v závislosti na náročnosti.

Diskuze

Partneři

Zajímá vás architektura?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl