ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Inspirace Interiér Slovník pojmů pro výběr dveří. Poradíme, jak vybrat jednoduše online!

Slovník pojmů pro výběr dveří. Poradíme, jak vybrat jednoduše online!

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Interiérové dveře mnohdy dokreslují architekturu a design celého bytu. Jejich výběr bychom proto neměli podceňovat. Jak při obměně interiéru či nové stavbě se vyplatí věnovat výběru dostatek pozornosti. Jedná se totiž o dlouhodobou investici. Doba už navíc pokročila a i například dveře můžete objednat přes internet z pohodlí domova. Odpadne nám tak spousta ježdění a ztraceného času. A pokud si myslíte, že výběr tak důležité věci přes internet bude moc těžký, jste na omylu.

Koupit si kus domova online je v dnešní době už jednoduchá věc. Například e-shop erpi.cz vám pomůže vybrat ideální interiérové dveře, a to díky speciálnímu konfigurátoru. Stačí několikrát kliknout myší v počítači a je hotovo. Pokud tedy nevíte, jaký model dveří je vhodný pro vaše bydlení, vytvořte si vizualizaci a jejich konkrétní provedení jednoduše v konfigurátoru.

Co je potřeba předem zvážit při samotném výběru dveří?

Zamyslete se nad výběrem dekoru.

„Zákazník si vybere většinou dekor, který se mu nejvíce líbí, nebo který mu stylem sedí do nemovitosti a např. koresponduje s podlahou,“ říká Vladimír Váca, provozovatel e-shopu erpi.cz

Zvažte výplň dveří. Chcete plné dveře, či prosklené? Rozhodovat byste se měli především dle účelu místnosti, kam je chcete umístit. Pokud zvolíte dveře prosklené, pamatujte, že lesklý povrch volíme vždy ve směru do místnosti.

Nejvíce lidé tápou při rozdílu mezi falcovými a bezfalcovými dveřmi.

„Zatímco falcové dveřní křídlo překrývá obložku a panty jsou viditelné, u bezfalcových dveří jsou křídlo a obložka v jedné rovině,“ říká Váca.

Chyby se dělají také u orientace dveří. Abyste věděli, které dveře správně objednat, je důležité si stoupnou před dveře ve směru, kam chcete, aby se otevíraly. Orientaci pak poznáte podle pantů.

„Pokud dveře otevíráte směrem k sobě a panty máte na levé straně, je orientace dveří je levá. Pokud jsou panty na pravé straně, orientace je pravá,“ dodává Vladimír Váca.

Důležité je také umístění vypínačů na stěně. Ty by měly být vždy na straně kliky. Zamyslet byste se měli také nad úhlem otevření, pamatujte na to, že levé dveře ubírají místo nalevo, pravé zase napravo. Orientace je důležitá také u posuvných dveří.

Když máte vybráno, nastává měření. Také s tím si konfigurátor hravě poradí. Správný rozměr, který potřebujete získat, se odvíjí od toho, zda už máte futro, nebo pouze stavební otvor.

Při výběru obložky je potřeba měřit zdi po celém obvodu a na několika místech.

„Pro nás je od zákazníka důležité znát tu nejvyšší naměřenou hodnotu, tedy místo, kde je zeď nejširší,“ dodává Váca. Nezapomeňte, že zeď se měří v okamžiku, kdy už na ní máte omítku, dekorativní obklad, či dlaždičky.

Dalšími kroky jsou pak výběr vhodného zámku a kování a také nezapomeňte na to, do jaké místnosti dveře dáváte kvůli ventilaci. Pokud je totiž v dané místnosti plynový kotel, karma, wc, či má dům rekuperační techniku, je potřeba přemýšlet o ventilaci.

Pokud si s výběrem stále nejste jisti, nemusíte se ničeho obávat. Po vytvoření objednávky vás kontaktuje odborný pracovník, který s vámi vše ještě jednou pro jistotu projde.

Diskuze

Doporučené pořady

Inspirace koupelny
Nový díl

Inspirace koupelny

Díla architektů a designérů
Nový díl

Díla architektů a designérů

Stylové koupelny plné inspirace

Stylové koupelny plné inspirace

Developerské projekty

Developerské projekty

Rady pro investice do nemovitostí

Rady pro investice do nemovitostí

Dům na klíč

Dům na klíč

Přemkovy rychlé rady pro zahrady

Přemkovy rychlé rady pro zahrady

Stavba není sen 4 - Aldrov Krkonoše

Stavba není sen 4 - Aldrov Krkonoše

Vybíráme audio do domácnosti

Vybíráme audio do domácnosti

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

Stavba není sen 3 - Javor apartmán

Stavba není sen 3 - Javor apartmán

Bydlení handicapovaných

Bydlení handicapovaných

Nejzajímavější hotely

Nejzajímavější hotely

Na kafe!

Na kafe!

Stavba není sen 2 - Rekonstrukce bytu

Stavba není sen 2 - Rekonstrukce bytu

Zdravý spánek

Zdravý spánek

Stavba není sen - Stavba domu

Stavba není sen - Stavba domu

Vybíráme okna

Vybíráme okna

Jak se vyrábí dřevostavby

Jak se vyrábí dřevostavby


Spolupracujeme

Zajímá vás architektura?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu