ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Aktuality Pořady Stavba není sen 3 - Javor apartmán Stavba není sen 3 - 1. díl - Příběh proměny horského apartmánu a použití starého dřeva v interiéru

Stavba není sen 3 - 1. díl - Příběh proměny horského apartmánu a použití starého dřeva v interiéru

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Líbí se vám pořad?

Sdílejte ho svým přátelům.

Facebook log
sdílet na facebooku

Další video

Stavba není sen 3 - 2. díl - Plánování interiéru horského apartmánu na Šumavě

zrušit

Po stavbě rodinného domu a rekonstrukci bytu přichází třetí řada pořadu s unikátním projektem rekonstrukce hotelu Javor v Železné Rudě, který byl několik let byl spíše pro ostudu. Čím bude tato série specifická? Sledovat budeme příběhy starých stromů, které jsou už oslabené nemocemi nebo napadené škůdci. Takové dřeviny pak musí z lesa pryč. Tím však jejich cesta zdaleka nekončí, naopak. Po pečlivém ošetření mohou tyto dřeviny po další generace zdobit i váš interiér. Podívejte se s námi zblízka, jak se rodí horský apartmán od podlahy, obkladů až po dekorace ze starých stromů.

Apartmán o dispozici 2kk se nachází v podkroví bývalého hotelu. Ačkoliv budova zvenčí působila zanedbaně, krovy se překvapivě uchovaly v podobě, jako kdyby je někdo instaloval teprve před týdnem. Pohled z okna nabízí krásný výhled, proto zde byl požadavek vnést onu nádhernou přírodu i do interiéru. Tomu bude podle návrhu kralovat kámen, sklo a dřevo.

„Ať už budeme používat více dřevin nebo jednu, můžeme si zvolit mnoho povrchových úprav i struktur povrchu. Můžeme mít hladký povrch, můžeme povrchu dodat patinu, drásat, kartáčovat a podobně. Kdykoliv je ale možnost, tak raději volím staré dřevo, protože lidská ruka nikdy nedokáže vytvořit to, co samotná příroda,“ vysvětluje Robert Gross ze společnosti Wowood.

O čem konkrétně je řeč? Pokud jste někdy viděli, jak vypadá dřevo napadené kůrovcem, tak jistě víte, jaké cestičky a ornamenty umí lýkožrout vytvořit. Dnes samozřejmě díky technologiím lze na strojích podobný efekt vytvořit, rozhodně to však nebude mít takový efekt jako stovky let starý padlý obr.

„Když člověk má pro tohle cit, tak se opravu dostane k věcem, kde si ten příběh nemusí vymýšlet, ten příběh už je tam napsaný. Je to dřevo, které nejde někde koupit, tohle musí člověk najít a ujít celou tu cestu. Ve výsledku ta cesta vašeho stolu začala hluboko v lesích někde v bažinách,“ říká závěrem Gross.

Diskuze

Spolupracujeme

Zajímá vás architektura?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu