ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Pořady Mechdekor Tip designérů: Oživte interiér živým mechem

Tip designérů: Oživte interiér živým mechem

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Přemýšlíte o zvelebení interiéru a hledáte originální kousek přírody do své domácnosti? Co třeba mech v podobě hodin, obrazu, nebo klidně celé stěny? Monika Nogová ze společnosti Mechdekor vám prozradí možnosti využití mechu i specifika, která je potřeba dodržet, aby zůstal jako nový.

Zajímavým tipem pro dekorace interiéru jsou přírodní mechy. Ať už se bavíme o mechových hodinách, mechové kouli, obrazech, či dokonce celých stěnách, vždy je před zpracováním a dobarvením nalezneme volně v přírodě. „Co se týče původu mechů, se kterými pracujeme, tak pochází z Finska, Norska a některé z Francie. Dobarvovány jsou přírodními barvivy,“ vysvětluje Monika Nogová, jednatelka společnosti Mechdekor. Rovněž je možné již mumifikovaný mech pořídit samostatně a vytvořit dekoraci sami podle fantazie.

Mech lze umístit téměř kamkoliv, je však potřeba myslet na několik specifik. Například vlhkost vzduchu musí být v rozmezí od 40 do 60 procent, což ale splňuje téměř každý interiér. V případě, že by byla vyšší, může dojít k poškození mechu v podobě plísní nebo hniloby. Dekorace také nesnese umístění poblíž topného zařízení ať už se jedná o krby, radiátory či přímé sluneční záření.

Diskuze

Spolupracujeme

Zajímá vás architektura?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu