ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Pořady Stavba není sen 3 - Javor apartmán Stavba není sen 3 - 7. díl - Máme poslední týden na finalizaci interiéru – instalujeme mechy

Stavba není sen 3 - 7. díl - Máme poslední týden na finalizaci interiéru – instalujeme mechy

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Líbí se vám pořad?

Sdílejte ho svým přátelům.

Facebook log
sdílet na facebooku

Další video

Stavba není sen 3 - 8. díl - Odhalujeme designový interiér ze dřeva starých stromů

zrušit

Už zbývá jen jedna epizoda do představení kompletní proměny apartmánu Javor na Železné Rudě. Hotové jsou už podlahy, obložky krbu a dokončuje se koupelna. Velkoformátové obklady, které jsme zde využili poslouží i v kuchyni. Řada dojde i na instalaci dveří vyrobených z podlahy a také na dekorace. Interiér, kde dominuje staré dřevo a přírodní materiály si přímo říká o takzvané mechové obrazy. Právě na ně se detailnější zaměříme.

V minulých dílech jsme se věnovali například výběru obkladů do koupelny, kde zvítězil matný tmavý mramor ve velkoformátovém provedení. Tento materiál využijeme také například v kuchyni, jako obložku do krbu nebo například i jako desku stolu na terase. Kuchyňská deska samozřejmě bude silnější, aby něco vydržela.

„Výroba těchto desek je velmi přesná, řežou se na vodním paprsku. Co se týče hran, jsou zde různé typy úprav. Můžeme mít hrany oblé nebo zkosené, lze je také zaleštit, aby ve výsledku vypadaly stejně jako povrch,“ popisuje Libor Klouda ze společnosti TechnoArt.

Po kuchyni se dokončují také obložky k bezfalcovým dveřím, které jsou vyrobeny z podlahoviny. „Jsou zde skryté panty, které mají úžasné 3D štelování a ve výsledku ty obložky a dveře tvoří naprosto nádherný komplet,“ komentuje za Wowood Robert Gross.

Síla je v detailech

Když už se máme téměř vše hotové, můžeme přejít k příjemnějším věcem a těmi jsou bezesporu dekorace. Protože chceme přenést kus přírody z prostředí Šumavy také do interiéru, padla volba na takzvané mechové obrazy.

„Skutečně se jedná o opravdový přírodní mech, který je ošetřen a zakonzervován, aby vydržel po několik let. Mimo mechové stěny a obrazy děláme i jiné dekorace jako jsou mechové koule, hodiny nebo mapa světa. Mech lze použít téměř v celém interiéru, základní podmínkou je optimální vlhkost v rozmezí od 40 do 60 procent a teplota od pěti do 30 stupňů, což splňuje téměř každý interiér.“ vysvětluje Monika Nogová ze společnosti Mechdekor.

Ačkoli to možná svádí, rozhodně takový mech nezalévejte ani neroste. Je speciálně ošetřený tak, aby jeho údržba byla minimální.

Jak vypadá výroba mechové stěny a její instalace? Sledujete další díl pořadu Stavba není sen 3 – Javor apartmán.

Diskuze

Spolupracujeme

Zajímá vás architektura?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu