ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Inspirace Téma Na projektu Astrid Offices v Holešovicích byly zahájeny stavební práce

Na projektu Astrid Offices v Holešovicích byly zahájeny stavební práce

Na projektu Astrid Offices v Holešovicích byly zahájeny stavební práce
16. 10. 2019 / Autor: Lucie Kratochvílová, tisk. z. Astrid Offices v Holešovicích hlásí další milník

První etapa Holešovického projektu Astrid Garden, kancelářské prostory Astrid Offices získají prestižní certifikát LEED Gold pro budovy, které jsou šetrné z hlediska materiálů a dalších dopadů na životní prostředí a zároveň poskytují zdravé a příjemné pracovní podmínky. Stavební práce na komplexu, který vzniká pod taktovkou společnosti UBM Development a jeho architektonickou podobu připravilo studio Bogle Architects, byly právě zahájeny a stavba bude dokončena v polovině roku 2021.

Komplex Astrid Offices vzniká v Dělnické ulici v pražských Holešovicích a je součástí projektu Astrid Garden, který sestává ze dvou částí. Projekt Astrid Residences vznikne ve vnitrobloku na místě několika ocelových hal a dokončen bude na začátku roku 2023. Od ruchu z ulice Dělnická pak bude 110 bytových jednotek oddělovat moderní kancelářský areál Astrid Offices, který zde bude stát v první polovině roku 2021.

Projekt bude vynikat moderní architekturou a příjemným pracovním zázemím, které spojuje minimální dopad na životní prostředí. Ohleduplnost vůči nejbližšímu okolí a minimální zátěž pro životní prostředí zajistily komplexu Astrid Office úspěch v podobě certifikace Gold podle hodnocení LEED, které uděluje Americká rada pro šetrné budovy. „Systém LEED oceňuje projekty, které posouvají hranice energetické úspornosti a ekologicky zodpovědného designu. Zisk certifikace Gold je pro nás důkazem toho, že naše práce má smysl a že se nám podařilo přijít s konceptem, který ocení nejen budoucí nájemci, ale i ostatní obyvatelé Holešovic,“ vysvětluje význam certifikace Kateřina Poláková, ředitelka Marketing & Sales ve společnosti UBM Development Czechia.

Celá budova disponujeme moderními technologiemi, které vedou k úspoře na vytápění, jako je například vzduchotechnika s rekuperací. Velkoplošné prosklení a kombinace vertikálních lamel a horizontálních žaluzií na fasádě budovy se zase postarají o maximální světelnost vnitřního prostoru. V projektu nebudou chybět ani zelené střechy a terasy, které budou automaticky zavlažovány pomocí zachycené dešťové vody. 

„Budoucím nájemníkům nabídneme řadu prostor, ve kterých si mohou odpočinout nebo přijít na nové myšlenky. Příkladem je třeba venkovní terasa obrácená do zahrady ve vnitrobloku nebo zelené atrium, které mohou sloužit jako příjemné coworkingové prostory,“ vysvětluje Ing. arch. Jan Zemánek, jednatel společnosti a člen Executive Committee skupiny UBM Development. 

V projektu nebude chybět ani prostor pro cyklisty, kteří ocení prostornou kolárnu a moderní myčku na kola.„Snažili jsme se projekt co nejlépe zasadit do specifického rázu čtvrti. Holešovice jsou živým, dynamickým místem a my chceme být motorem jeho rozvoje. Ve čtvrti zaslíbené jízdě na kole to bereme jako samozřejmost“ uzavírá Poláková.

Diskuze

Spolupracujeme

Zajímá vás architektura?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu