ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Aktuality Bytová výstavba v Praze klesla za tři roky na polovinu

Bytová výstavba v Praze klesla za tři roky na polovinu

Bytová výstavba v Praze klesla za tři roky na polovinu
11. 1. 2019

Stavební produkce v listopadu podle aktuálních dat Českého statistického úřadu reálně meziročně klesla o 1,3 procenta.

Českému stavebnictví se loni dařilo, a nic na tom nezměnil ani listopadový mírný pokles. Stavební produkce v listopadu podle aktuálních dat Českého statistického úřadu (ČSÚ) reálně meziročně klesla o 1,3 procenta. Problémem stále zůstává stav bytové výstavby, která je stále nedostačující. V Praze stavební firmy podle Českého statistického úřadu v listopadu zahájily stavbu 531 bytů v bytových domech.

Od ledna do listopadu loňského roku se tak v Praze začalo v bytových domech stavět 2194 bytů. V porovnání s rokem 2015 se bytová výstavba propadla takřka na polovinu, přestože zájem o nové byty v minulých letech naopak rostl.

Nedostatek nových bytů na trhu se tak prohlubuje, což dokládá i druhá statistika sledující dokončené byty. Podle statistiky se v Praze v listopadu dokončilo jen 91 nových bytů. Byty ovšem nabídku nerozšíří, protože se pravděpodobně prodaly už během výstavby.

Důvod tohoto nestavění je kvůli zaseknutému povolovacímu procesu a chybějícímu územnímu plánu. V povolovacím procesu je několik rezidenčních projektů s mnoha tisíci byty, z nichž mnohé čekají na finální souhlas dlouhé roky. Pouze jejich schválení zastaví cenový růst a zlepší dostupnost vlastního i nájemního bydlení.

Zdroj: EKOSPOL

Diskuze

Spolupracujeme

Zajímá vás architektura?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu