ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Inspirace Téma Češi postaví v Gruzii nové město. Investice přesáhne 2 mld Kč

Češi postaví v Gruzii nové město. Investice přesáhne 2 mld Kč

Češi postaví v Gruzii nové město. Investice přesáhne 2 mld Kč
27. 7. 2019
#bydlení #gruzie #čtk
další
skrýt

Češi postaví v Gruzii na březích Černého moře u města Kobuleti na 400 metrech čtverečních nové městečko pro asi 10.000 lidí. Luxusní komplex s hotelem, apartmány a třemi stovkami domů, restauracemi, ale i fotbalovými a golfovým hřištěm nebo lázeňským centrem vyjde na více než dvě miliardy korun. Návrh resortu zpracovala dvě architektonická studia: Chybík+Krištof a AiD team. Stavbu zahájí firma H20 Group Libora Vlasáka a je v plánu začátkem příštího roku.

Za projektem Green Resort stojí tři čeští a jeden slovensko-gruzínský podnikatel, a to Radek Brázda, Marek Šak, Roman Vývoda a Levan Šerazadišvili. Dva z investorů, Brázda a Šerazadišvili, mají s investováním do nemovitostí v Gruzii zkušenosti. Jejich společnost L&R Company už u černomořského pobřeží postavila několik bytových domů a má rozestavěných několik dalších. Šak a Vývoda jsou podnikatelé z Hranic na Moravě. Do projektu je zapojený i hoteliér Lukáš Pytloun, který vlastní síť Pytloun Hotels a který by zřejmě mohl být provozovatelem plánovaného hotelu.

Investoři mají koupené pozemky pro první fázi výstavby, do níž patří hlavně velký hotel pro 500 lidí a apartmánové byty. Projekt hodlají financovat i zapojením dalších lidí. "Jednáme s investičními fondy, většími investory a zároveň to otevřeme i retailovým investorům. V září proto spustíme emisi dluhopisů v celkové hodnotě 400 milionů korun," uvedl jeden z manažerů projektu Petr Zapletal.

Green Resort podle Forbes.cz podporuje gruzínská a lokální adžárská vláda, řada politiků se účastnila slavnostního zahájení projektu v první polovině července. "Mluvíme o velkých investicích na pobřeží. Tento projekt bude perlou celé oblasti Černého moře. Zajistí, že Gruzie bude schopna obsadit místo lídra v cestovním ruchu v této oblasti," uvedl gruzínský premiér Mamuka Bachtadze s tím, že vláda se společností Green Resort už podepsala investiční smlouvu.

Zdroj: ČTK

Diskuze

Spolupracujeme

Zajímá vás architektura?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu