ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Aktuality Developerská společnost letos slaví 10 let na českém trhu

Developerská společnost letos slaví 10 let na českém trhu

Developerská společnost letos slaví 10 let na českém trhu
9. 6. 2018

Developerská společnost YIT v letošním roce slaví deset let působení na českém rezidenčním trhu. Díky počtu prodaných bytů se od roku 2016 řadí mezi pětici nejsilnějších developerů v Praze. Stihla dokončit deset nízkoenergetických projektů s celkem 1 300 novými byty. Zároveň se po vzoru své finské matky posunula od výstavby menších bytových domů k rozvoji velkých územních celků. Své aktivity do budoucna plánuje rozšířit – vstoupit chce do segmentu komerčních nemovitostí.

„Velice nás těší, že se česká YIT na rezidenčním trhu velmi dobře uchytila a v současnosti patří mezi pět nejsilnějších developerů. Praha je pro nás zajímavým trhem charakteristickým vysokou poptávkou po moderním, kvalitním bydlení, na kterou bychom rádi odpověděli větším množstvím nových nízkoenergetických bytů ve finském stylu. Stále však narážíme na potíže s povolovacím procesem – ten je v České republice ve srovnání s jinými evropskými zeměmi, kde jako YIT působíme, již od počátku pomalý a složitý. Zastaralé normy brání saturaci poptávky, čímž dochází k růstu cen bytů i samotných pozemků,“ uvádí Tom Sandvik, viceprezident a ředitel divize středoevropských zemí společnosti YIT.

Vladimír Dvořák, jednatel a výkonný ředitel YIT Stavo, k tomu doplňuje: „Před deseti lety bylo naším hlavním cílem uspět na poli rezidenčních nemovitostí a zařadit se mezi etablované developerské společnosti. To se nám díky výstavbě a zvýšení prodejů v roce 2016 podařilo a od té doby si tuto pozici držíme. Nyní bychom chtěli naše aktivity posunout i do dalších segmentů. Soustavně pracujeme na přípravě spolupráce s investory a zahraničními fondy, čímž chceme podnítit další dynamický růst naší společnosti. V neposlední řadě se chystáme na vstup do oblasti komerčních nemovitostí.“

Zdroj: YIT STAVO

Diskuze

Spolupracujeme

Zajímá vás architektura?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVbydleni.cz je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu